live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна готова виводити ракети на орбіту, а робити це хоче в Австралії. Чому

Ракети можуть виводитися на орбіту з території Західної Австралії вже не пізніше, ніж через 5 років, якщо керівництво цієї держави підтримає амбітне пропозицію від уряду України

Про це пише австралійське видання The West Australian.

Державне космічне агентство України (ДКАУ) запропонувало побудувати космодром неподалік від авіабази Кертін, що в Кімберлі - одному з округів Західної Австралії. Реалізація цієї ідеї допоможе втілити багаторічну мрію Австралії мати свій власний пусковий комплекс.

Пропозиція вперше надійшла в Федеральний і Державний уряди Австралії в 2016 році, пише видання.

Як зазначив виданню посол України в Австралії Микола Кулинич, Україна має технічні знання, виробничий ланцюг і довгу історію в області світових космічних досліджень, щоб підтримати цю пропозицію. "Ця пропозиція цілком реалістично. Україна могла б запускати ракети. Вже завтра вранці, якби мала майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо Австралія має землю для використання", - говорить Кулініч.

Як пише The West Australian, ДКАУ для створення космодрому потрібно 5-7 тисяч квадратних кілометрів землі у вигляді оренди промислової площі, переважно біля авіабази Кертін, що біля міста Дербі на північному заході Австралії.

ДКАУ також необхідно, щоб влада Австралії надала підтримку в дослідженні земель на їх доступність і власність, отримання дозволів екологічних служб, питання з правами на землю австралійських аборигенів і інші основні питання, вирішення яких необхідне для будівництва проекту.

За даними ініціаторів проекту, первинне дослідження може бути завершено у відносно короткі терміни і обійдеться в менш ніж 500 тисяч доларів США.

За словами Кулініча, техніко-економічне обґрунтування для визначення того, скільки це буде коштувати, може бути зроблено протягом 2 років. "Будівництво стартових майданчиків, ангарів і допоміжних споруд могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також внесків сусідів і союзників Австралії", - пише видання.

Як відзначають в ДКАУ, цей об'єкт може стати основним пусковим майданчиком Азії, який буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії, таких як Японія, Сінгапур, Південна Корея та Індонезія.

За словами сенатора із Західної Австралії Лінди Рейнолдс, яка займається розвитком космічної галузі країни, пропозиція України в разі його реалізації може мати відмінні можливості. "Північний Захід ідеально розташований для розвитку екваторіальних запусків, і це розширить вже наявні широкі можливості Західної Австралії", - сказала Рейнолдс.

 

новини партнерів

22 січня, 2019 вівторок

22 січня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати