live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Європа має готуватися до відключень газу, якщо погодиться на "Північний потік-2", - Коболєв

У разі завершення російського проекту будівництва газогону "Північний потік-2" Європа має бути готовою до відключень газу

Про це заявив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає "Укрінформ"

"Є така цікава дискусія, вона відбулася в США, коли представник "Північного потоку-2" каже: "Якщо доставити газ "Північним потоком-2", Росія завжди даватиме кращу ціну, ніж LNG (зріджений газ - ред.)". Завжди або не завжди - питання спірне, але в цьому аргументі є велика частка правди, європейцям де-факто треба вибирати: або мати в даний момент трохи дорожче елемент імпорту газу в Євросоюз - це LNG, і ми говоримо про LNG на міжнародному ринку, або бути готовими до подій, які відбулися в Україні в березні цього року, коли раптом Росія вирішила відключати газ", - сказав Коболєв.

Голова "Нафтогазу" наголосив, що ЄС не зможе оперативно вирішити таку проблему, як це зробила Україна.

"Ми в Україні були до цього готові, швидко переорієнтувалися, втілили певний план заходів - і все добре. Якби так поступили щодо Євросоюзу, вони не переорієнтувалися б навіть через місяць. У них би був реальний дефіцит, виникла би реальна газова криза", - пояснив Коболєв..

За словами чиновника, російський "Газпром" зловживає монопольним станом на газовому ринку Європи, витискаючи з нього конкурентів.

"Газпром" займає домінуючу позицію на газовому ринку Європи і вони цій домінуючою позицією зловживають. Один з елементів зловживання - вони, контролюючи частину, східноєвропейського ринку де-факто (про що є антимонопольне розслідування Євросоюзу, яке вже триває майже 10 років і невідомо, коли закінчиться), не пускають інших постачальників газу на цей ринок. Є багато шляхів, яким саме чином вони це роблять, але коли у них вже все інші методи вичерпані, вони демпінгують, поставляючи газ на копійку дешевше, ніж інше джерело, щоб просто не відпускати цей ринок" - розповів Коболєв.

Керівник "Нафтогазу" попередив, що в разі завершення "Північного потоку-2" росіяни посилять свої монопольні позиції в Європі та врешті скористаються ними, щоб підвищити ціну на газ.

"Після завершення будівництва "Північного потоку-2" здатність "Газпрому" використовувати таку стратегію тільки посилиться. Коли інші постачальники від Європи відвернуться і зрозуміють, що немає сенсу намагатися заходити на цей ринок, бо там "Газпром" у будь-який час готовий піти на короткостроковий демпінг, російська монополія зрозуміє, що вона цей ринок повністю закрила для інших постачальників. Тоді "Газпром" застосує свою іншу тактику. Вони просто будуть підіймати ціну", - підсумував Коболєв.

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати