live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У МОЗ пропонують зменшити тривалість госпіталізації хворих на туберкульоз

Зараз на обліку перебуває 34 966 українців з туберкульозом, із них близько 8 000 з лікарсько-стійким туберкульозом

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

За даними Центру медичної статистики МОЗ, захворюваність на туберкульоз знизилася у 2017 році на 5,5% у порівнянні з 2016 роком. Згідно з даними останнього звіту з епідеміологічного нагляду за туберкульозом, кожен четвертий випадок лікарсько-стійких форм туберкульозу у Європейському регіоні залишається непоміченим.

У МОЗ вважають, що підхід до лікування пацієнтів в Україні має змінитися, бо довготривале перебування в стаціонарі сьогодні не вважається ефективним з точки зору лікувального процесу.

"В Україні середня тривалість госпіталізації пацієнтів з чутливим туберкульозом становить 1,5 місяці, зі стійким до протитуберкульозних препаратів - 5 місяців. У США середня тривалість перебування хворого на чутливий туберкульоз у стаціонарі складає 15 днів,” - наголосили у МОЗ.

У відомстві зазначили, що у багатьох країнах світу вже відмовились від практики тривалого перебування в стаціонарі пацієнтів за кількома причинами: це економічно невиправдано, несе ризик виникнення мультирезистентності, а пацієнти не зацікавлені перебувати довго на лікуванні через бажання якнайшвидше повернутися до роботи та нормального життя.

"Ані пацієнт, ані держава в цих країнах не зацікавлені в тривалій госпіталізації. Натомість амбулаторна модель знижує ризики перехресного інфікування. Пацієнти не випадають із соціального життя, продовжують роботу, не ізольовані від близьких", - наголошують у відомстві.

новини партнерів

9 грудня, 2018 неділя

9 грудня, 2018 неділя

8 грудня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати