live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Винуваті українці": В Польщі скасували виступ мера з Ізраїлю, який мав згадати про причетність поляків до Голокосту

У Польщі скасували виступ мера ізраїльського міста Кір'ят-Бялік Елі Дукорські перед ізраїльськими студентами та польською молоддю у місті Радомсько, який мав відбутися 19 березня

Про це повідомляє "Європейська правда".

Перед заходом Дукорські відправив текст свого виступу на переклад до Польщі, але польська сторона повернула його у цензурованому вигляді, оскільки там були згадки про участь поляків в Голокості.

"Я підготував промову, яка ґрунтувалась на особистому досвіді моєї матері під час Голокосту. Ми передали промову на переклад польською і отримали відповідь з вимогою цензурувати події, до яких причетні поляки, та писати, що до них причетні українці, а замість "нацисти" писати "німецькі нацисти", - розповів Дукорські.

Читайте також. Заява співголів депутатської групи зі зв’язків з Польщею щодо змін до польського закону про Інститут національної пам`яті

За словами Дукорські, його також попросили не згадувати поляків, що видавали німцям євреїв, а також змінити кількість єврейських жертв, убитих поляками під час війни.

Дукорські погодився вилучити з промови слова про 200 тис. жертв. Але після цього його попросили внести зміни, на які він не міг погодитися. В результаті місцева влада Радомсько повідомила Дукорські, що спільна з поляками церемонія скасована. Мер прочитав свою оригінальну промову без змін лише перед ізраїльськими студентами.

"Деякі речі неможливо приховати. Це класичний випадок заперечення Голокосту", - сказав Дукорські.

новини партнерів

9 грудня, 2018 неділя

9 грудня, 2018 неділя

8 грудня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати