//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені винайшли зубну наклейку, що допоможе слідкувати за кількістю калорій, цукру й алкоголю

Мініатюрний сенсор, який буде розташовуватися на зубі, дозволить зберігати інформацію про те, скільки калорій, солі, цукру і алкоголю вживає людина

Цей проект представила дослідницька група з Відділу біомедичної інженерії Університету Тафтса, пише Techxplore.

Розмір такого роду зубного датчика складає всього 2 на 2 міліметри. Він працює без будь-яких проводів, складається з трьох шарів і аналізує хімічний склад продуктів, які потрапляють в організм людини.

Також прилад включає в себе елементи з золота, які допомагають краще збирати і передавати інформацію на пристрій - смартфон або комп'ютер.

Сенсор складається з трьох шарів: центральний працює як губка, і абсорбує аналізовану речовину; два верхніх шари, що представляють собою квадратні рамки із золотого дроту, приймають і передають радіосигнали.

Зміна сольового складу, вмісту цукру або етанолу змінює провідність центрального шару і, відповідно, частоту і довжину випромінюваної пристроєм хвилі; по цих змінах алгоритм на мобільному пристрої визначає, які речовини увійшли в контакт з сенсором.

"Розумна" наклейка на зуб - не перший пристрій, покликаний відслідковувати надходження в організм поживних речовин. Наприклад, в 2014 році розробники планували налаштувати схожий процес за допомогою акустичних датчиків і алгоритму, що по звуку жування розпізнає тип і кількість їжі.

Такого роду девайс повинен був бути в формі навушника. Як відзначають нові розробники, їх "розумна" наклейка набагато більш компактна і функціональна.

  • Два університети виявили, що у кожній шостій сім'ї дітям дозволяють алкоголь до 14 років, коли їх тіло і мозок ще недостатньо розвинені.
  • Під час дослідження 14-річних підлітків запитали, чи вживали вони коли-небудь більше, ніж кілька ковтків алкоголю. І майже половина з них сказала так. Серед 11-річних таких 14%. Загалом медики не рекомендують дітям пити алкоголь взагалі, поки вони не досягнуть принаймні 15 років.
  • Виявляється, вино може розслабити або “засмутити”, а міцні напої створюють відчуття сексуальності: науковці у новому дослідженні дізналися, як різні типи алкоголю впливають на емоційний стан людини.
  • Сінгапурські вчені винайшли келих, який робить віртуальні коктейлі за допомогою мобільного додатку.

новини партнерів

‡агрузка...

20 березня, 2019 середа

19 березня, 2019 вівторок

20 березня, 2019 середа

19 березня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати