//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як можуть збільшити пенсії для людей зі значним стажем. Пояснення уряду


фото: kmu.gov.ua
Пенсії для людей зі значним стажем та низькими зарплатами будуть збільшені без зміни пенсійної формули

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє прес-центр Міністерства.

Говорячи про варіанти вирішення проблеми низьких пенсійних виплат для людей зі значним розміром трудового стажу та малими зарплатами, він зауважив, що проблема існує через різні суми внесків до пенсійної системи.

За його словами, з 2000-го року державного регулювання у цій сфері практично не було, тож все було відносно прозоро.

Однак трудовий стаж людей, які вийшли на пенсію до 2000-го року, прийшовся переважно на радянські часи. Саме тут постають проблеми, тому що тоді країна фактично сама встановлювала зарплати. 

"До того ж, були сфери, які хронічно недофінансовувались. Наприклад, селяни в колгоспі – що вони могли на трудоднях заробити? Навіть коли їм почали платити після 1965 року, це були копійки. А санітарка, молодший медичний персонал, зарплати 60-80 карбованців. 40 років людина працювала і має пенсію 1300-1400 гривень", - пояснив Рева.

Він зазначив, що наразі триває робота з визначення механізмів вирішення цієї проблеми, обговорюються різні варіанти, втім за будь яких умов, єдина формула пенсійного забезпечення залишиться незмінною.

Рева розповів, що, відповідно до першого варіанту, пропонується підвищення мінімальної зарплати. Це дозволить збільшити мінімальну пенсію та надходження до Пенсійного фонду.

"У інших пенсія не зростає, бо у них індексація, а ось на людей з маленькою пенсією та великим стажем це позитивно вплине", - зауважив міністр.

Також існує і другий варіант, який передбачає використання існуючої формули розрахунку пенсій.

"Треба взяти існуючу формулу та застосувати при визначенні пенсій до 2000-го року будь які 5 років найбільшого заробітку, а після цього скласти ці коефіцієнти. Таким чином, загальний коефіцієнт буде більшим, ніж у людини, яка вийшла на пенсію після 2000-го року", - наголосив Рева. 

новини партнерів

‡агрузка...

24 травня, 2019 п'ятниця

24 травня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати