live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Справа генерала Гриняка: ГПУ незаконно оприлюднила матеріали прослуховування, - адвокат

Адвокат підозрюваного в організації штурму Майдану 18 лютого 2014 року генерал-майора Нацгвардії Володимира Гриняка Станіслав Іваницький заявив, що Департамент спецрозслідувань ГПУ незаконно оприлюднив матеріали прослуховування його підзахисного

Про це Іваницький написав у своєму Facebook.

"Нещодавно в мережі інтернет сторона захисту виявила відеозапис брифінгу за участі Начальника ДСР ГПУ (відео 1). Як ви бачите на відео, в рамках даного кримінального провадження проводились негласні слідчі (розшукові) дії (далі - НС(Р)Д), зокрема - прослуховування телефонних розмов підозрюваного В. Гриняка. І хоч таке прослуховування жодним чином не підтвердило причетності пана В.Гриняка до участі у силовій операції з розгону Євромайдану та вбивства Небесної Сотні, керівник ДСР ГПУ не втратив можливості опублікувати ці матеріали у ЗМІ стосовно інших обставин, що не стосуються цих подій", - написав Іваницький.

За словами адвоката, оприлюднення цих матеріалів порушує норми Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України.

"Такі дії пана С. В. Горбатюка носять явно незаконний характер виходячі з наступного: по-перше, як нам всім добре відомо, матеріали досудового розслідування містять таємницю слідства і без дозволу слідчого розголошенню не підлягають. У матеріалах справи такого дозволу слідчого немає, отже такі дії пана С. В. Горбатюка містять ознаки злочину передбаченого ст. 387 КК України. Це саме та норма кримінального закону, якою кількома тижнями раніше співробітники ДСР ГПУ намагалися залякати нас, змушуючи замовкнути і припинити публікації по даній темі. По-друге, матеріали НС(Р)Д не підлягають копіюванню (ч. 3 ст. 254 КПК)", - пояснив Іваницький.

Крім того, адвокат зазначив, що відповідно до положень ч. 2 ст. 253 Кримінально-процесуального кодексу посадові особи ДСР ГПУ повинні були не пізніше ніж через 12 місяців після завершення проведення негласних слідчих дій повідомити про них сторону захисту, однак про ці дії захист фактично дізнався зі ЗМІ та з матеріалів провадження, що було надане для ознайомлення вже після спливання цього процесуального терміну.

"До речі, більшість цих матеріалів вже видалені з загального доступу, але нам вдалося вчасно скопіювати один з них (відео 1). Напевно, окремі співробітники ДСР ГПУ через деякий час після згаданого брифінгу зрозуміли, що такі матеріали розголошенню не підлягають, тому вирішили виправити свою помилку, давши вказівку журналістам видалити їх з інформаційних ресурсів і знищити. Сподіваюсь, наше звернення до генпрокурора дасть старт об'єктивній службовій перевірці, яка повинна призвести до відкриття кримінального провадження за даним фактом і притягнення винних осіб до відповідальності", - підсумував Іваницький.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати