live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Відомий український художник Іван Марчук їде з виставкою до Йорданії

Жива легенда українського живопису, всесвітньо відомий художник Іван Марчук представить в Йорданії ретроспективну виставку "Голос моєї душі"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Виставка пройде з 1 квітня по 7 квітня 2018 року у Королівському культурному центрі (м. Амман) за підтримки Громадської організації "Всеукраїнський демократичний форум".

Відвідувачам буде представлено п’ятдесят полотен феноменально широкого творчого діапазону: від філософськи проникливого "Голосу моєї Душі" до гіперреалістичних пейзажів. Завдяки картинам жителі південних широт зможуть відчути насолодитися красою та неповторністю української природи, відчути прохолоду та чарівність снігових просторів.

Іван Марчук відомий своєю особливою технікою – пльонтанізм (авторською технікою передачі зображення). Філософські теми картин митця передають драматичну напругу, що переживає людство, вони співзвучні викликам новітньої  доби. Вплив його полотен на глядача порівнюють з дією 25 кадру, котрий впливає на підсвідомість і тому закарбовується в пам’яті назавжди.

Художник творить вже більше ніж півстоліття. За цей час було проведено близько 150 монографічних виставок на п’яти континентах світу. Протягом останніх років полотна митця експонуються переважно за кордоном в таких країнах, як Литва, Німеччина, Польща, Бельгія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Туреччина, Люксембург, Таїланд, Туніс.

Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин міст Києва та Тернополя, член Золотої гільдії Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі. Його ім’я – у числі сотні геніїв сучасності за версією британської газети «The Daily Telegraph.

У 1972 році винайшов авторську техніку передачі зображення «пльонтанізм» (від діалектного слова «плести», "переплітати), завдяки якій  досяг гіперреалістичного творення пейзажу. Але через те, що його творчий метод не вписувався в рамки пануючої ідеології соціалістичного реалізму, зазнавав психологічного тиску радянського режиму.

Іван Марчук систематизував свою творчість в одинадцять циклів: «Голос моєї Душі», «Пейзаж», "Портрет", "Цвітіння", "Кольорові прелюдії", "Кольорові прелюдії ІІ", "Нові експресії", "Натюрморт", "Біла Планета І", "Біла Планета ІІ", "Виходять мрії з берегів", "Погляд у Безмежність". Доробок митця - близько 5000 творів, понад 150 монографічних та 50 колективних виставок.

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати