live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Президент задекларував понад 16 млн грн доходів у 2017 році


фото: president.gov.ua
Загальна сума доходів, отриманих Петром Порошенком за 2017 рік, дорівнює 16,3 млн гривень

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Зокрема, за 2017 рік Порошенко отримав 336 тисяч гривень заробітньої плати. Зазначається, що президент із року в рік в повному обсязі перераховує на її на благодійні цілі.

Майже 15,8 млн гривень становлять проценти по депозитах.

“З цими та іншими даними можна ознайомитися у електронній декларації Петра Порошенка за 2017 рік, яка сьогодні з'явиться у відкритому доступі”, - йдеться у повідомленні прес-служби.

Із суми річного доходу Порошенко сплатив податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, якою обкладаються заробітна плата та відсотки по депозитах. Із зазначених доходів також стягнуто 1,5% військового збору.

Повідомляється, що сума коштів, які Порошенко зберігає на банківських рахунках, зменшилася за рік на $430 тисяч.

Прес-служба зазначає, президент задекларував витрати на відпочинок.

“Ті гроші було офіційно перераховано у безготівковій формі із раніше задекларованих власних рахунків, із дотриманням банківського та податкового законодавства України. Сума - в два рази менша за цифри, які фігурували у ЗМІ. Жодної копійки не витрачено із державного бюджету”, - йдеться у повідомленні.

У 2017 році Порошенко передав близько 200 млн гривень на благодійність. Вони не відображені у декларації, бо подібна діяльність здійснювалася не фізичною особою,  а всеукраїнською організацією “Благодійний Фонд Порошенка” та юридичними особами, бенефіціарним власником яких є Петро Порошенко і які зазначені в його електронній декларації.

Протягом 2017 року Петро Порошенко не отримував дивідендів від підприємств, кінцевим бенефіціаром яких він є.

У Адміністрації президента повідомляють, що свою частку в найбільшому активі, корпорації "Рошен", Петро Порошенко передав у довірчу власність "Ротшильд". Липецьку кондитерську фабрику "Рошен" зупинено і закрито згідно рішення менеджменту корпорації.

Севастопольський морський завод спочатку було "націоналізовано" окупаційною владою Севастополя, а на початку цього року незаконно проголошено про його перехід в "державну власність Росії”. Однак де-юре з точки зору міжнародного та українського права це підприємство залишається українським, і саме тому воно значиться в декларації.

Незмінним залишився перелік цінних паперів, якими володіє Порошенко, його нерухомого та рухомого майна: нічого нового у порівнянні з 2016 роком.

Щодо однієї із земельних ділянок у Києві, яка належить Петру Порошенку, він отримав обов’язковий до виконання ним як власником припис на влаштування підпірної стіни на схилі ділянки, раніше ним вже неодноразово задекларованої. Отримання санкції на відповідні роботи, згідно закону, відображено в розділі "Об'єкти незавершеного будівництва”. Крім укріплення схилу, інших будівельних робіт на ділянці не передбачається.

  • У 2016 році Порошенко задекларував будинок на 1331 квадрат, 54391 кв.м земельних ділянок та 3 квартири та понад 100 компаній.
  • У січні 2018 року президент задекларував дохід в сумі 1 млн 29 тис. 785 грн у вигляді відсотків від вкладів у Міжнародному інвестиційному банку, кінцевим бенефіціаром якого є він сам.
  • Під час прес-конфереції Порошенко запевнив журналістів, що він єдиний президент, чиї статки зменшились з моменту обрання на посаду. 
 

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати