//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Лікування безкоштовне, втім 100 тис. досі не виплатили. Експерт розповів про життя звільнених з полону на Донбасі

Психологічний супровід осіб, які повернулися до України після утримування на окупованому Донбасі, здійснюється на базі “Феофанії”, де вони проходять лікування

Про це та інше в інтервью телеканалу UA.TV розповів координатор відділу документування порушень прав людини на Донбасі благодійного фонду “Восток-SOS” В'ячеслав Ліхачов.

Нагадаємо, 27 грудня 2017 року відбулося наймасштабніше в історії російсько-української війни повернення українців з полону ОРДЛО - 73 військових та цивільних. 

31 січня Уряд ухвалив рішення про надання їм державної допомоги. Зокрема йдеться про одноразову виплату родинам прибулих з полону у розмірі 100 тисяч гривень.

Експерт благодійного фонду розповів про подальшу роботу в цьому напрямку. 

Особи, які прибули з полону, отримали медичну допомогу, що стосувалася як наслідків тортур, так і симптомів хронічних захворювань, що загострились під час перебування під вартою бойовиків. Дороговартісне лікування в “Феофанії” компенсує держава.

Але це ще не все. З постраждалими працюють фахівці з США, які здійснюють психологічний супровід кожного, хто пережив реалії ув'язнення. 

Але є й зворотній бік медалі, зазначає  В'ячеслав Ліхачов. За його словами, вищевказана одноразова виплата поки що залишилася на папері - фактично жоден із 73 українців її не отримав на руки. 

Втім, у деяких регіонах постраждалі отримали допомогу від місцевих бюджетів. Допомога здебільшого надавалася благодійними фондами та громадськими організаціями. 

Першочергова проблема - відсутність офіційного державного  статусу для цивільних людей, які перебували  в полоні, зазначає експерт. Висловлює надію, що ситуацію змінить законопроект, зареєстрований у Раді 27 березня. 

Законопроект окреслює правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, є заручниками або засуджені на тимчасово окупованих територіях та за її межами. За словами Ліхачова, він поки недопрацьований, але вселяє оптимізм щодо дієвої допомоги, на яку можуть розраховувати колишні військовополонені.

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати