//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні заборонили виловлювати більше 3 кг риби

З 1 квітня в 21 області України набрала сили нерестова заборона на вилов риби

Про це повідомляє прес-служба Держрибагентства.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за визначеними межами нерестовищ. Заборонено будь-який інший спосіб риболовлі, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову - 3 кг.

Крім того, заборонено пересування плавзасобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання, проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо). У рибогосподарських водних об’єктах України заборонене видобування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест.

У забороні масового вилову риби йдеться про Вінницьку, Волинську, Донецьку, Дніпропетровську, Житомирську, Івано-Франківську, Запорізьку, Луганську, Львівську, Миколаївську, Кіровоградську, Київську, Полтавську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Сумську, Рівненську, Чернівецьку, Черкаську області та місто Київ.

У Чернігівській області заборона набере сили з 6 квітня, в Миколаївській - з 5 квітня. У Закарпатській області масовий вилов риби заборонений ще з 31 березня. Терміни заборони відрізняються залежно від областей та водойм. З детальною інформацією можна ознайомитися у наказах відповідних територіальних управлінь.

Також з 1 квітня у 15 областях встановлено заборону на вилов раків. Йдеться про Вінницьку, Донецьку, Київську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Харківську, Рівненську, Луганську, Хмельницьку, Миколаївську, Житомирську, Черкаську, Дніпропетровську, Чернігівську області. У Запорізькій області ловити раків заборонять із 10 квітня, в Івано-Франківській області нерест раків розпочався ще 20 жовтня 2017 року і триватиме до 10 червня.

Разом із цим заборонено продаж риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документів, що підтверджують законність їх придбання. Риба з любительського лову, в тому числі в нерестовий період, використовується лише для особистого споживання, а не для продажу.

За порушення правил рибальства каратимуть як штрафами, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства становить від 34 до 170 грн., за грубе порушення правил рибальства - від 340 до 680 грн. Наразі, у Раді перебуває законопроект щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства, який передбачає підвищення мінімального штрафу до 1700 грн. разом із відшкодуванням заподіяної українській природі шкоди.

новини партнерів

‡агрузка...

25 серпня, 2019 неділя

24 серпня, 2019 субота

25 серпня, 2019 неділя

24 серпня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати