live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як обрати сімейного лікаря і підписати з ним декларацію. Детальне пояснення Супрун

У Міністерстві охорони здоров'я описали основні кроки процесу підписання декларації з сімейним лікарем

Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Вона нагадала, що з 2 квітня починається національна кампанія "Лікар для кожної сім’ї", в рамках якої українці мають обрати сімейного лікаря, терапевта (для дорослих) та педіатра (для дітей).

За її словами, кампанія є безстоковою, тож людині не обов'язково одразу ж бігти до лікарні та обирати для себе спеціаліста.

"Ви не обираєте лікаря раз і назавжди. Якщо з якоїсь причини вам потрібно буде обрати іншого фахівця - ви зможете це зробити в будь-який момент", - наголосила Супрун.

Читайте також: Обрати сімейного лікаря: як жити в умовах медичної реформи

Вона також описала основні кроки процесу підписання декларації з лікарем:

  • Обираєте лікаря, якому довіряєте. Якщо ще не знаєте, до якого лікаря хочете ходити - не переймайтеся. Почніть розпитувати знайомих або відштовхуйтеся у виборі від медзакладу (має бути заклад, який надає первинну меддопомогу та підключений до електронної системи охорони здоров'я), де б хотіли лікуватися.
  • Як визначитеся - обирайте зручний для вас час та день, беріть документи (паспорт, ідентифікаційний код, для дитини - свідоцтво про народження) та вирушайте до медзакладу.
  • Уповноважений представник медзакладу (працівник реєстратури, медсестра або лікар) введе ваші данні в електронну систему охорони здоров’я.
  • На ваш мобільний надійде СМС з кодом. Повідомте цей код представнику медзакладу.
  • З електронної системи роздрукують декларацію з вашими даними. Перевірте та - якщо все вірно - підпишіть. Вам нададуть два екземпляри, один із них ви заберете з собою, інший залишиться в медзакладі.
  • Далі працівник закладу підтвердить вашу декларацію електронним підписом і відправить у систему.
  • Підписавши декларацію, ви повідомляєте державу, що обрали саме цього лікаря та цей медзаклад. З липня вони отримуватимуть кошти за ваше обслуговування, для вас воно буде - безоплатне.

28 березня Супрун пообіцяла урядову "гарячу лінію", куди можна буде телефонувати з питаннями щодо медреформи.

  • З понеділка, 2 квітня, в Україні стартувала національна кампанія з вибору лікарів "Лікар для кожної сім'ї". Пояснення МОЗ.

 

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати