Польща готова до переговорів з Україною щодо відновлення українських пам'яток
Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив глава Інституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек.
Йдеться про пам'ятник на горі Монастир, який був розбитий невідомими в 2015 році.
"Інститут національної пам'яті, Міністерство культури Польщі і польська влада готові вести переговори на цю тему(відновлення пам'ятника на горі Монастир - ред.) ", - повідомив Шарек.
Він відмітив, що проблему зруйнованого пам'ятника в Грушовичах треба вирішити таким чином: провести спільну ексгумацію в цьому місці, детально досліджувати, хто там похований, а потім їх ушанувати.
"Ми дійсно можемо дискутувати про форму, яким чином був усунений цей пам'ятник (у Грушовичах - ред.) ", - відмітив голова ІНП Польщі.
На його думку, треба шукати "те, що нас об'єднує".
"Ми сусіди і будемо ними завжди, цього не змінимо. Тому, треба поважати один одного і співпрацювати", - відмітив Шарек.
Читайте також. Заява співголів депутатської групи зі зв’язків з Польщею щодо змін до польського закону про Інститут національної пам`яті
- Нагадаємо, Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому, зокрема, передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.
- Президент Петро Порошенко наголосив, що закон про Інститут національної пам'яті не відповідає принципам стратегічного партнерства з Україною.
- 5 лютого перед посольством Польщі в Києві відбувся протест проти скандального закону про Інститут національної пам’яті.
- Верховна Рада ухвалила постанову щодо польського закону, наголосили, що він піддає небезпеці майже 1 млн українських трудових мігрантів у Польщі, а також історично-культурні пам'ятки.
- У ніч на 14 березня на території львівського Личаківського кладовища біля польського Меморіалу орлят прогримів вибух.
- СБУ затримала двох виконавці підриву Меморіалу Орлят, які також підпалили польський туристичний автобус. За даними СБУ, теракти фінансувало оточенням екс-президента Януковича під керівництвом російських спецслужб.
- У ніч на 26 березня п'яні іноземці побили нацгвардійця, який охороняв посольство Польщі в Києві.
- 2 квітня невідомі із закритими обличчями спалили польський прапор перед будинком посольства Польщі у Києві.
- 4 квітня заступник очільника МЗС Василь Боднар заявив, що Україна очікує від Польщі конкретних кроків у відновленні українських пам'яток на польській території - натомість Польща може отримати дозволи на ексгумацію похованих в Україні поляків.