live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада схвалила законопроект про Нацбезпеку за основу: він необхідний для вступу в НАТО


фото: 5.ua
Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №8068 "Про національну безпеку України"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Як пояснив секретар РНБО Олександр Турчинов, який представляв документ у парламенті, ухвалення цього закону має стати значним кроком на шляху запровадження стандартів НАТО в Україні. 

Зокрема, його ухвалення запровадить регулювання діяльності органів безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО та Євросоюзу. Йдеться про управління ЗСУ та іншими органами безпеки.

Документ також гарантує надійний цивільний контроль над сектором безпеки та оборони з боку Ради та громадянського суспільства, а також закріплює чіткий розподіл повноважень органів сектору безпеки та оборони.

"(У законопроекті, - ред.) закріплені саме фундаментальні національні інтереси України, серед яких забезпечення державного суверенітету і територіальної цілісності, інтеграція України в європейський політичний і економічний правовий простір на шляху членства у ЄС та НАТО", - наголосив Турчинов. 

Цей законопроект ще 17 січня було обговорено та схвалено Радою національної безпеки та оборони. Документ розроблявся у взаємодії з експертами НАТО, США та Європейського Союзу з метою приведення української законодавчої бази у відповідність до стандартів держав-членів НАТО. 

"Проект ставить перед собою завдання членства України і в Європейському Союзі, і в Північноатлантичному договорі, що має бути безумовною гарантією безпеки, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави", - пояснив президент Петро Порошенко, який і ініціював законопроект.

Турчинов тоді зауважив, що законопроект має узагальнити усі вже здійснені та заплановані реформи сектору безпеки і оборони.

28 лютого законопроект №8068 "Про національну безпеку України" було зареєстровано у Раді. Попри це, проект закону розкритикували представництва ЄС та НАТО в Україні. 

Зокрема, вони зазначили, що низка положень суперечить практикам Євросоюзу та НАТО, адже законопроект не передбачає парламентського контролю за діяльністю СБУ, що є однією з фундаментальних цілей та вимог документа.

Дипломати також висловили занепокоєння у зв'язку із положенням про Ставку Верховного Головнокомандувача, "яке не відповідає стандартам і принципам НАТО та може мати суттєвий негативний вплив на принцип цивільного контролю".

У відповідь на це Порошенко заявив, що остаточна редакція законопроекту передбачатиме запровадження цивільного парламентського контролю за діяльністю СБУ. 

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати