
Трамп і Макрон координуватимуть дії на Радбезі ООН щодо хімічної атаки в Сирії
Президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп домовилися координувати свої дії та ініціативи під час засідання Ради безпеки ООН із приводу хімічної атаки в сирійській Східній Гуті
Про це повідомляє сайт адміністрації президента Франції.
"Президенти вирішили координувати свої дії та ініціативи в рамках засідання Ради безпеки ООН у понеділок, 9 квітня, в Нью-Йорку, для засудження використання хімічної зброї в Східній Гуті", - йдеться у повідомленні.
Співрозмовники також обмінялись інформацією, що підтверджує використання хімічної зброї в Сирії. Наступна телефонна розмова Трампа і Макрона відбудеться у найближчі 48 годин.
Читайте також: Другий Алеппо. Що відбувається у Східній Гуті
- Раніше з'явилися повідомлення про чергову атаку на східну Гуту, під час якої було використано токсичний газ: внаслідок атаки загинули від 70 до 150 людей. Бочкова бомба, яка містила зарин, ймовірно, була скинута з вертольота.
- Волонтерська рятувальна служба "Білі каски", опублікувавши фото тіл загиблих, заявила що в результаті хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтверджено 150 смертей.
- У Держдепі США заявили, що контролюють повідомлення і що Росія, яка воює на боці сирійського уряду, має нести відповідальність за використання смертоносних хімікатів.
- 9 квітня у Сирії заявили, що по їхній авіабазі Тіас (Т-4) поблизу міста Хомс було завдано авіаударів, у чому сирійська сторона звинуватила США. Пентагон ці звинувачення відкинув, а Ізраїль відмовився від коментарів.
- Згодом російське Міністерство оборони заявило, що саме два літаки F-15 ВПС Ізраїлю завдали удару вісьмома керованими ракетами по аеродрому T-4. ПІсля цього ЗМІ Сирії також заявили, що авіаударів біля Хомсу завдав Ізраїль.
- За даними спостерігачів за дотриманням прав людини у Сирії, в результаті авіаударів загинуло 14 людей, здебільшого - іранці.
- В результаті хімічної атаки у Сирії загинули 60 людей, 1 тис. осіб постраждали.



- Актуальне
- Важливе







