
США не виключають багатонаціональної військової відповіді на дії влади Сирії, - Reuters
Влада США розглядає багатонаціональну військову відповідь через використання Сирією хімічної зброї у Гуті
Про це повідомляє видання Reuters з посиланням на слова низки американських високопосадовців.
Посадовці не розкрили планів американської адміністрації, однак зауважили, що наразі розробляються військові варіанти у відповідь на дії сирійської влади.
Експерти з питань військових дій у Сирії кажуть, що Франція та, ймовірно, Британія і країни Близького Сходу можуть стати потенційними партнерами в будь-якій військовій операції США, яка буде спрямована на те, щоб перешкоджати використанню хімічної зброї на території Сирії.
Зокрема, президент Еммануель Макрон в лютому попередив, що Франція завдасть удару по Сирії, якщо остання порушить угоди, що забороняють хімічну зброю. Франція має більше дюжини бойових літаків на Близькому Сході, а також може завдати удару з моря.
Британський посол в ООН Карен Пірс сказала журналістам, що Британія хотіла б почати належне розслідування у цій справі, однак всі варіанти дій щодо Сирії лишаються можливими.
Експерти припускають, що потенційні майбутні удари по Сирії будуть зосереджені на об'єктах, пов'язаних з минулими повідомленнями про використання хімічної зброї. Йдеться про бази, зокрема про авіабазу "Думайр", де знаходяться сирійські гвинтокрили Мі-8 і яку у соцмережах пов'язують з ударом по місту Дума.
Читайте також: Другий Алеппо. Що відбувається у Східній Гуті
- Раніше з'явилися повідомлення про чергову атаку на східну Гуту, під час якої було використано токсичний газ: внаслідок атаки загинули від 70 до 150 людей. Бочкова бомба, яка містила зарин, ймовірно, була скинута з вертольота.
- Волонтерська рятувальна служба "Білі каски", опублікувавши фото тіл загиблих, заявила що в результаті хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтверджено 150 смертей.
- У Держдепі США заявили, що контролюють повідомлення і що Росія, яка воює на боці сирійського уряду, має нести відповідальність за використання смертоносних хімікатів.
- 9 квітня у Сирії заявили, що по їхній авіабазі Тіас (Т-4) поблизу міста Хомс було завдано авіаударів, у чому сирійська сторона звинуватила США. Пентагон ці звинувачення відкинув, а Ізраїль відмовився від коментарів.
- Згодом російське Міністерство оборони заявило, що саме два літаки F-15 ВПС Ізраїлю завдали удару вісьмома керованими ракетами по аеродрому T-4. ПІсля цього ЗМІ Сирії також заявили, що авіаударів біля Хомсу завдав Ізраїль.
- За даними спостерігачів за дотриманням прав людини у Сирії, в результаті авіаударів загинуло 14 людей, здебільшого - іранці.
- У США не виключають завдання удару по позиціях армії президента Башара Асада через імовірне застосування хімічної зброї проти цивільних.
- Президент США Дональд Трамп рішуче засудив атаку із застосуванням хімзброї в Сирії та заявив, що рішення про заходи США у відповідь буде прийнято протягом наступних 24-48 годин.
- Актуальне
- Важливе











