live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Давня людина "вийшла" з Африки на 20 тисяч років раніше, ніж досі вважалося

У Саудівській Аравії, в пустелі Нефуд знайшли людську кістку - середню фалангу середнього пальця, що належала представнику Homo sapiens

Опубліковані в журналі Nature Ecology & Evolution результати ізотопного аналізу свідчать про те, що вік знахідки - 88 тисяч років.

Це датування перевертає уявлення вчених про міграцію людини з Африки; досі  матеріальних свідчень присутності H. sapiens поза Африкою раніше 60-70 тисяч років не було.

Батьківщина людини - Африка; саме там відбувалася еволюція приматів, яка призвела до появи нашого виду, саме там антропологи знаходять найдавніші останки людини розумної.

Поки що абсолютний рекорд - 315 тисяч років; такий вік останків людини сучасного виду, знайдених в Марокко в 2017 році.

Найбільш ранні свідоцтва міграції людини з Африки - генетичні; аналіз ДНК денисівської людини, наприклад, можна інтерпретувати і як доказ його схрещування з H. sapiens вже 100 тисяч років тому. Однак найдавніші останки, які вдалося виявити на території первісного розселення, в Середній Азії, датуються 60-7- тисячами років.

За часів життя людини, якій належала кістка, пустеля Нефуд була не пустелею, а саванною, з більш сприятливим кліматом і великим числом джерел питної води.

Люди, що населяли її 88 тисяч років тому (або, вірніше, їх предки), ймовірно, прийшли на Аравійський півострів через Баб-ель-Мандебська протоку, який за часів заледеніння був набагато дрібніший і коротше, ніж зараз.

  • При розкопках в Країні Басків, автономному співтоваристві на півночі Іспанії, археологи виявили щось дивне - два дерев'яних знаряддя праці, яким, як виявилося, приблизно 90 000 років і які належали неандертальцям
  • Американські науковці виявили стародавнє місто у Мексиці, що налічує понад 40 тисяч будівель
  • Під пірамідальним пагорбом на грецькому острові Даскаліо археологи виявили складну систему дренажу і величезну майстерню з обробки металів віком чотири тисячі років.

новини партнерів

16 липня, 2018 понеділок

15 липня, 2018 неділя

16 липня, 2018 понеділок

15 липня, 2018 неділя

14 липня, 2018 субота

13 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати