//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Спекуляції на загибелі Владислава Волошина і дестабілізація в регіоні - загроза для всієї Україні", - учасники ІV Всеукраїнської конференції ветеранів АТО в Миколаєві

У Миколаєві 12-го квітня пройшла щорічна ІV Всеукраїнська конференція організацій учасників бойових дій та ветеранів АТО

В роботі конференції взяли участь представники 15 областей України та представники місцевої влади, зокрема, заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Кушнір, начальник Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Юрій Мороз.

Конференція розпочалася з вшанування пам'яті загиблих побратимів та льотчика – героя, ветерана АТО Владислава Волошина.

"Коли сталася ця страшна трагедія, саме ми - місцеві ветерани АТО, об’єдналися в групу, яка слідкувала за ходом розслідування та підтримувала родину, крім нас ніхто цього не зробив. Тож ніхто не має морального права заявляти, що все не так й погано! Ми пильно стежили за всіма подіями і версіями, які породила смерть нашого побратима, крім політичних інтриг та спекуляцій - ми не побачили нічого", - обурилися ветерани АТО.

Начальник Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Юрій Мороз прокоментував справу Волошина: "Відпрацьовуються версії, проводяться експертизи, збираються покази свідків. Головне, не допустити проявів сепаратизму та розхитування ситуації".

Ветерани АТО в свою чергу заявили: "Ми були в зоні бойових дій, ми бачили смерті, розруху, всі ті жахи, що завдає війна. Ми як ніхто розуміємо, наскільки крихкий мир, і яку загрозу для всієї України несе дестабілізація в Миколаївській області. Ми не дозволимо офіційній владі затягувати час. Якщо влада в черговий раз затягне справу та відмаже причетних, нам доведеться брати цю справу в свої руки, так як це сталося в 2014 році, коли зовнішній ворог вирішив позбавити нас Батьківщини. Тепер прийшов час боротьби з внутрішнім ворогом. Ми захищали Україну на війні, захистимо і тут, в тилу". 

Головною метою на сьогоднішній день учасники конференції вважають швидке і об'єктивне розслідування обставин смерті В. Волошина і покарання всіх причетних і винних. З цими вимогами АТОвці звернулися до присутніх на заході представників губернатора, поліції та СБУ. Юрій Мороз пообіцяв взяти справу під свій контроль, також було прийнято рішення направити звернення до СБУ з метою розслідування обставин загибелі В. Волошина та спекуляції на його смерті з боку певних політичних сил, які під виглядом піклування про ветеранів дестабілізують ситуацію на Миколаївщині.

Також учасники звернули увагу на проблеми ветеранів, які повернулися з зони бойових дій і наголосили на поглибленні співпраці між місцевими владами і демобілізованими військовослужбовцями. 

В процесі активного діалогу заступник голови облдержадміністрації Олександр Кушнір повідомив: "В Миколаївській області в 2016 році на допомогу ветеранам АТО було передбачено лише 200 тисяч гривень, в 2018-му ця цифра становить вже більше 28 мільйонів гривень, що в 140 разів більше. На придбання квартир взагалі нічого не було закладено, було передбачено лише 200 тисяч на одноразову допомогу, та з призначенням на посаду голови ОДА Олексія Савченко за півтора місяці ми внесли зміни до бюджету і придбали АТОвцям 15 квартир, а в 2017 році – було придбано вже 37 квартир. Також передбачено кошти у сумі 3,6 мільйона на патріотичне виховання".

"Ми намагаємося допомогти бойовим ветеранам не тільки фінансово", - продовжив Олександр Кушнір, - "в цьому році ми започаткували унікальну програму "Власна справа", яка надасть можливість ветеранам АТО отримати стартовий капітал для розвитку власного бізнесу".

"Люди, які пройшли горнило війни, змінюються назавжди. У них інші погляди і інші реакції. Військові ветерани – це мобільна і ініціативна частина суспільства. Вони становлять значний потенціал для перетворення України в економічно розвинену та щасливу для її громадян країну. Насильством неможливо вирішити жодну проблему, і всі наші розбіжності ми маємо подолати у мирному відкритому діалозі", - резюмував голова окремого підрозділу обласної спілки учасників і ветеранів АТО "СХІД" Ярослав Шевчук.   

новини партнерів

‡агрузка...

22 березня, 2019 п'ятниця

22 березня, 2019 п'ятниця

21 березня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати