live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Присів і забув: вчені дослідили, як сидячий спосіб життя впливає на пам’ять

Сидячий спосіб життя сприяє зменшенню товщини зон мозку, які беруть участь у формуванні довгострокових спогадів про факти і події

Про це повідомляє Naked Science.

Дослідники з Каліфорнійського університету з'ясували: сидячий спосіб життя пов'язаний з витонченням зони мозку, яка відіграє найважливішу роль в роботі декларативної пам'яті. Цей тип пам'яті фіксує факти і події та дозволяє усвідомлено звертатися до спогадів. При цьому навіть інтенсивна фізична активність не захищає мозок від наслідків довгої нерухомості.

Учасниками дослідження стали 35 добровольців у віці від 45 до 75 років. Ні у кого з них не було симптомів деменції, неврологічних розладів, а також травм голови і хімічних залежностей. Волонтери розповіли вченим про те, скільки годин на день вони в середньому проводять сидячи, а скільки часу присвячують різним типам інтенсивної та помірної фізичної активності. Потім вони пройшли обстеження методом магнітно-резонансної томографії.

У результаті, дослідники виявили кореляцією між кількістю "сидячих" годин і витонченням медіальної частини кори великих півкуль головного мозку.

Зазначається, що у сидячого способу життя є чимало інших негативних наслідків. Його пов'язують з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та ожирінням.
 
 

новини партнерів

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

20 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати