Порошенко просить Верховну Раду підтримати створення єдиної автокефальної церкви


фото: president.gov.ua
Президент України Петро Порошенко дійшов згоди з Вселенським патріархом Варфоломієм щодо створення єдиної помісної церкви

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на джерела в Адміністрації президента.

Президент України попросив депутатів Верховної Ради підтримати ідею створення єдиної автокефальної церкви в ході зустрічі сьогодні з представниками політичних партій.  

Петро Порошенко відзначив, що новостворена церква в жодному разі не буде державною. 

9 квітня Порошенко перебував із візитом у Стамбулі. Під час цього візиту зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм. На ній глава держави наголосив на важливості створення єдиної помісної православної церкви в Україні.

Найближчим часом президент відкрито оголосить про це.

Новину прокоментував на сторінці у Facebook речник УПЦ КП, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

“Як плід поїздки тиждень тому Президента Петра Порошенка до Стамбулу й зустрічі з Вселенським Патріархом, є підстави очікувати найближчим часом добрих звісток про важливі кроки у справі утвердження і визнання автокефалії Православної Церкви в Україні”.

 
  • Нагадаємо, у вересні минулого року Порошенко заперечив варіант заборони УПЦ Московського партіархату. Зокрема, у щорічному посланні Верховній Раді повідомив, що визнання автокефалії УПЦ не має на увазі створення так би мовити державної церки. Також глава держави виключив заборону діяльності інших православних конфесій, наголосивши, що ніхто не має права позбавити українців права на власну церкву.
  • Минулого року Порошенко говорив, що Україна чекає визнання автокефалії для помісної церкви саме від Константинопольської церкви — тої самої, від якої прийняв християнську віру Володимир Великий.

 

Все по темі

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати