live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада ухвалила закон про маркування органічної продукції. Які зміни очікувати

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні депутатський законопроект, яким пропонується ввести штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом за відсутності сертифіката

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна”.

Відповідне рішення підтримали 251 народний депутат на пленарному засіданні в 19 квітня.

Законопроектом №5448-д "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції" пропонується зобов'язати виробників щорічно проходити сертифікацію органічного виробництва для підтвердження відповідності вимогам законодавства в сфері органічного виробництва, декларувати обсяги органічної продукції, яка вводиться в обіг, та узгоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації.

Оплата послуг з проведення сертифікації органами сертифікації здійснюється на договірних засадах. Термін дії сертифіката органічного виробництва та обігу становить 15 місяців з дати його видачі.

Метою законопроекту є вдосконалення основ правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у зазначеній сфері.

Очікується, що реалізація положень проекту закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту. Крім цього, гарантуватиме споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні, матиме позитивний вплив на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення господарської діяльності в сфері виробництва та обігу органічних продуктів.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

10 грудня, 2019 вівторок

11 грудня, 2019 середа

10 грудня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати