live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українські депутати та урядовці обговорили із представниками ЄС виконання Угоди про Асоціацію


фото: rada.gov.ua
У середу, 18 квітня, у Страсбурзі розпочалося сьоме засідання Парламентського комітету Асоціації між Україною та ЄС за участю народних депутатів України, представників ЄС і уряду України

Про це повідомляє прес-служба Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції.

Під час першого робочого засідання депутати обговорили низку важливих питань, зокрема стан імплементації Угоди про асоціацію, перспективи подальших відносин між ЄС та Україною, питання співпраці в економічній та енергетичній сферах, а також стан впровадження реформ в Україні. Окрему увагу депутати приділили обговоренню  безпекової ситуації, наслідків незаконно анексії Криму Росією та імплементації Мінських домовленостей.

Під час вітального слова співголова Парламентського комітету Асоціації Микола Княжицький подякував Європарламенту за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та наголосив на важливості реформування судової системи і боротьби з корупцією в Україні. Крім того, Княжицький висловив занепокоєння техногенною ситуацією на сході України та можливим затопленням шахт, що може призвести до катастрофічних наслідків.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  зазначив, що виконання Угоди про Асоціацію є інтегральним пріоритетом внутрішньої політики України та наголосив на ключовій ролі Верховної Ради України в цьому процесі. Також Семерак поінформував присутніх про досягнення України в частині імплементації розділу Угоди про асоціацію щодо навколишнього середовища.

Представник ЄС Дірк Шубель зазначив, що Україна є одним з пріоритетів порядку денного ЄС та вкотре запевнив, що сторона ЄС підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

Заступник співголови ПКА Марія Іонова під час свого виступу зазначила, що Україна впроваджує реформи, попри важкі умови, пов’язані з військовою агресією Росії на сході та у Криму. Також Іонова наголосила на важливості співпраці та належної координації дій між Урядом та Верховною Радою України в процесі імплементації Угоди про асоціацію.

Гендиректор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина поінформувала про прогрес, досягнутий в імплементації  Угоди про асоціацію.

Голова Представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі зазначив, що Асоціація – це і є план модернізації України, а також визначив основні пріоритетні напрямки в цій сфері, зокрема повна реалізація угоди про зону вільної торгівлі, розроблення дорожньої карти з метою приєднання до енергетичної спілки, митного союзу та цифрового ринку, створення привабливого інвестиційного клімату з метою залучення іноземних інвестицій зі сторони європейських компаній.

Також Мінгареллі наголосив на важливості розвитку політики Східного партнерства, в рамках якої особлива увага надається співпраці асоційованих країн України, Грузії, Молдови та ЄС.

Заступник співголови ПКА Віктор Галасюк відзначив відчутні позитивні зрушення у сфері торгівлі України та ЄС, зазначивши, що експорт товарів із України до ЄС зріс на 30%, а експорт послуг - на 11%. Ключову роль відіграє ЄС і в частині припливу прямих іноземних інвестицій в Україну - приблизно 70%. Також Галасюк наголосив на важливості ухвалення необхідних законів та створення спеціальних інституцій із метою активізації торгівельної та інвестиційної співпраці України з ЄС.

Учасники засідання також обговорили питання щодо угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів, приватизації, стан  гуманітарної та техногенної ситуації у східних областях України.

новини партнерів

19 січня, 2019 субота

18 січня, 2019 п'ятниця

19 січня, 2019 субота

18 січня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати