live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Казані молодий чоловік вийшов з плакатом проти остаточної русифікації Татарстану. Тепер його за це судитимуть

Активіста "Союзу татарської молоді "Азатлик" Батирхана Агзамова викликали на допит в Центр з протидії екстремізму МВС Росії по Татарстану

Це пов'язано з випадком на мітингу до 105 роковин смерті татарського поета Габдулли Тукая, що відбувся минулої неділі, 15 квітня 2018 року, передають Idel.Реалії

Слідчих цікавив банер, який Агзамов розгорнув на мітингу всього на 2 хвилини. На ньому було написано: "Поверніть татарську мову в школи і дитячі сади".

До речі, щойно організатори акції помітили банер, вони попросили активіста його згорнути (яка не заявлену ​​тему акції), що він і зробив.

Співробітники Центру "Е", як пояснив Агзамов, заявили йому, що матеріали про порушення проти нього адміністративного справи за статтею 20.2 КоАП надійшли з прокуратури Кіровського району Казані. Самого протоколу про правопорушення активісту не дали.

"Ці вимоги є безпідставними і незаконними. У всіх ЗМІ цей мітинг анонсувався не тільки як мітинг про Тукая, але і як мітинг на підтримку національної культури татар. А національна культура будь-якого народу неможлива без його рідної мови. І більшість людей прийшло на цей мітинг саме з метою захисту татарської мови", - вважає Агзамов.

Раніше, 14 березня цього року, Кіровський районний суд Казані вирішив заарештувати Агзамова за порушення частини 1 статті 20.3 КоАП РФ за публікацію у соцмережі фотоколлажа із зображенням відомого російського неонациста Мільчакова.

У мітингу 15 квітня в Казані взяли участь не більше 100 осіб. Учасники акції (у тому числі діти) читали вірші Тукая й закликали зберегти обов'язкове вивчення татарської мови.

Довідка

У Татарстані постійно зменшується частка тих, хто вважає себе татарами.

За відкритими даними, станом на 2010 рік лише 53% майже 4-мільйонної Республіки Татарстан складали етнічні татари. 

При цьому тамтешня опозиція звинувачує Кремль у посиленій русифікації та примусовій християнізації краю.

До того ж, 2017 року відносини Москви й Казані погіршилися через незгоду федерального центру продовжувати двосторонню угоду про розподіл повноважень між 2-а столицями, а через міжнародні санкції й викликані ними процеси обвалилася банківська система Татарстану. Окрім того, відтепер вивчення татарської мови у школах більше не є обов'язковим.

новини партнерів

10 грудня, 2018 понеділок

10 грудня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати