//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені винайшли татуювання, яке діагностує рак

Швейцарські вчені анонсували розробку невеликого татуювання, яке темніє в разі підвищення вмісту гіперкальциємії в крові. Найчастіше цей показник пов'язаний з розвитком онкологічних захворювань

Про це йдеться у виданні Science Translational Medicine.

Татуювання складається зі спеціальних клітин, які реагують на рівень кальцію. Розробка вже пройшла перевірку, і вдало показала себе в 9 з 10 випадків - темніла практично відразу на хворих піддослідних. Дієвість татуювання дослідники перевіряли на мишах.

Автори заміряли динаміку вироблення меланіну при різних концентраціях іонів кальцію, а також перевірили "живучість" родимки. З'ясувалося, що для її ефективної роботи необхідно, щоб вона була помітна тривалий час - зазвичай меланін зберігається у клітинах кілька тижнів.

На першому етапі тестування, щоб з'ясувати, чи буде пігмент зберігатися так само довго в штучно створених клітинах, вчені півроку потримали їх при кімнатній температурі і переконалися, що меланін в них зберігається.

Дослідники сподіваються, що в майбутньому татуювання допоможе людям самостійно відстежувати стан здоров'я.

Поки що ця розробка - тільки прототип майбутнього сенсора. З недоліків татуювання його творці виділяють те, що час його життя і дії становить не більше року. Після цього її потрібно буде змінювати.

Читайте також: Ковбаса викликає рак. Переконливі причини відмовитись від улюбленої їжі

  • Дослідники з Медичної школи Стенфорда нещодавно виявили, що активація T-лімфоцитів в злоякісних пухлинах знищує ракові клітини і дозволяє боротися навіть з віддаленими метастазами. Суть методу полягає в одночасній ін'єкції двох імуностимулюючих агентів безпосередньо в пухлину.
  • Також існують докази, що їжа на вашій тарілці може впливати на розростання раку або появу метастазів (поширення раку на інші частини тіла), вважають британські вчені з Кембриджу.
  • Група випускників Університету МакМастер в Канаді розробила прототип недорогого детектора раку шкіри, який діагностує захворювання за різницею температур.

новини партнерів

‡агрузка...

22 березня, 2019 п'ятниця

22 березня, 2019 п'ятниця

21 березня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати