//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МОЗ зробить зручнішим графік дитячих щеплень і плануватиме вакцинацію на 3 роки вперед

Міністрество охорони здоров'я впроваджує ряд змін у планування закупівель вакцин, а також планує зробити графік щеплень зручнішим для батьків

Про це повідомила заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина на брифінгу з нагоди старту Європейського тижня імунізації в Україні.

Заступник міністра розповіла про впровадження нової методології розрахунку вакцин, яку опрацював МОЗ. За словами Стефанишиної, в основу методології покладені опрацювання Всесвітньої організації охорони здоров'я і ЮНІСЕФ. Методика передбачає, що Україна плануватиме потребу у вакцинах на три роки вперед.

“Також ми будемо мати буферний запас вакцин у 25%, щоб у період спалахів епідемій не було дефіциту в жодній вакцині. Також ми хочемо змінити календар щеплень, зробити його зручнішим для батьків, щоб вони не ходили з дітьми на щеплення по кілька разів і могли зробити його максимально зручно, за один раз”, - сказала Стефанишина.

Раніше повідомлялося, що вперше за останні 7 років в Україні є достатня кількість вакцин, щоб охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують.

Охоплення плановими щепленнями проти кору у 2017 році збільшилось більш ніж удвічі і перевищило 90%. Водночас рівень вакцинації від таких небезпечних хвороб, як дифтерія, кашлюк та правець залишається критично низьким.

За даними Центру громадського здоров’я, минулого року лише половину українських дітей віком 18 місяців вакцинували від дифтерії, правця та кашлюку і менше половини дорослих пройшли планову ревакцинацію від дифтерії та правця. Проти поліомієліту щеплено 75%, проти гепатиту В - 50% дітей

.Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я закликає Україну підвищити рівень вакцинації до 95%.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати