live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Голова парламенту Німеччини закликав створити армію Євросоюзу


фото: web.de
Голова Бундестагу Вольфґанґ Шойбле заявив, що Євросоюз повинен взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку та створити свою армію

Про це повідомляє Deutsche Welle.

"На моє особисте переконання, нам потрібна європейська армія. Краще вчора, ніж завтра чи післязавтра", - сказав Шойбле.

На думку голови Бундестагу, з огляду на комплексні загрози у глобалізованому світі Європа має шанс лише завдяки спільній зовнішній та безпековій політиці.

За словами Шойбле, в безпековій та оборонній політиці Євросоюзу "необхідне і реалістично можливе" різко розходяться.

Водночас політик зауважив, що після рішення про вихід Великої Британії зі складу ЄС було зроблено значні кроки вперед, зокрема, європейський оборонний союз  PESCO (Permanent Structured Cooperation on security and defence - "Постійна структурна співпраця з питань безпеки та оборони").

PESCO створили у 2017 році за рішенням глав МЗС та міністрів оборони 23 держав-членів ЄС. У рамках PESCO країни ЄС добровільно зобов'язалися тісніше співпрацювати у сфері безпеки та оборони. Їхня мета - зробити ЄС гнучкішим та незалежнішим від США у сфері безпеки. Водночас генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що оборонні структури ЄС і НАТО мають доповнювати одне одного, а не утворювати подвійні структури.

новини партнерів

21 січня, 2019 понеділок

21 січня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати