//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мер Сум сам собі виписував премії. Його визнали винним, але покарання не буде

Зарічний районний суд міста Суми визнав винним міського голову Олександра Лисенка, який голосував за підвищення власної премії до 300%

Про це повідомляє прес-секретар прокурора Сумської області Наталія Науменко у Facebook.

Встановлено, що очільник міста, будучи належним чином обізнаним із положеннями антикорупційного законодавства, публічно не повідомив колегіальний орган – Сумську міську раду про конфлікт інтересів під час голосування за збільшення собі грошової премії до 300%.

Водночас до відповідальності мера не притягнуто.

"Оскільки стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня виявлення правопорушення, а цей строк закінчився 16 квітня 2018 року", - пояснив прокурор Сумської місцевої прокуратури Євген Кунда.

Як повідомляється, Лисенко майже два місяці не приходив на судові засідання — спершу був на лікарняному, потім у санаторії.

Науменко додала, що прокуратура не має право оскаржувати це рішення.

"В судовому засіданні встановлено, що вказане рішення, за яке голосував сумський міський голова гр. Лисенко, стосувалось його особистих умов оплати праці, а саме: підвищення граничного розміру його премії із 150% до 300%.” - йдеться в повідомленні судового засідання.

В залі засідань наголосили, що приведення заробітної плати до рівня мінімальної по Україні за рахунок премії суперечить вимогам Закону України "Про оплату праці" та суті вказаної заохочувальної виплати, а також свідчить про наявність приватного майнового інтересу особи.

У суді мер Сум заявив, що використовував суми премій не на власні потреби, а в цілях допомоги людям. За його словами, він керувався фактом потреби такої допомоги.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку впродовж 10 днів.

  • Під час голосування 22 лютого 2017 року на засіданні двадцятої сесії Сумської міськради за зміну умов персонального щомісячного преміювання міський голова не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів та вчинення дій за наявності такого конфлікту.
  • Як повідомлялося, 25 січня 2018 р. уряд унеможливив нарахування надмірних премій чиновникам.

 

 

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

25 березня, 2019 понеділок

24 березня, 2019 неділя

25 березня, 2019 понеділок

24 березня, 2019 неділя

23 березня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати