live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мозок, що живе поза тілом: Біологи навчилися підримувати його життя понад добу

Вчені з Єльського університету навчилися зберігати життя мозку свині окремо від її тіла

Про це головний редактор MIT Technology Review Нінад Систан розповів у своїй доповіді.

Дослідники розробили замкнуту систему забезпечення життя мозку BrainEx, яка прокачує штучну кров через всі необхідні для існування органу ділянки. Експеримент проводили на 200 свинях, а мізки без тіла за допомогою цієї системи жили до 36 годин.

Поки що вчені не можуть однозначно сказати, чи можлива в такому випадку розумова діяльність. Тобто чи може мозок думати без тіла. Вони також допускають, що доданий в штучну кров антизапальний препарат міг заблокувати свідомість.

null

За словами Систан, вчені хотіли б провести подібні експерименти на людському мозку, але для цього потрібні дозвіл від влади, та "вирішення етичного аспекту цього експерименту".

В процесі підтримки активності мозку з'ясувалося, що навіть після смерті організму мільярди мозкових клітин знаходяться в нормальному стані і готові продовжувати свою роботу.

Вчені вважають, що здатність зберегти процеси мікроциркуляції і виключити ризик відмирання мільярдів клітин дозволяє здійснити справжній прорив в трансплантології, при якому донорські органи, "підключені" до таких систем, гарантовано будуть доїжджати до важких пацієнтів.

null

Окрім того, науковці хочуть першими створити повну "карту" з'єднань між клітинами людського мозку, що має забезпечити більш повне і точне розуміння всіх  процесів, що там відбуваються. Потенційно це дослідження може привести до значних відкриттів і серйозно просунути світову медицину.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

  • Науковці постійно вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.
  • Також біологи з Університету Солка в Каліфорнії вживили в голову миші людські мозкові органели розміром з сочевицю і виростили людський "міні-мозок". Таку техніку в майбутньому можна буде використовувати для пересадки в мозок людей, які отримали травми або мають проблеми розвитку.

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати