live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Британія за 7 років хоче побороти забруднення пластиком. Як це робитимуть

У Британії 40 великих компаній підписали угоду про скорочення забруднення пластиком протягом наступних семи років

Про це пише ВВС.

Компанії, серед яких Coca-Cola, Asda, Procter & Gamble та Marks & Spencer, пообіцяли виконати низку зобов'язань, зокрема, усунути одноразову упаковку за рахунок кращого дизайну.

Вони приєдналися до уряду, торгових об'єднань та екологів у створенні Угоди про пластик у Великій Британії.Компанії, які підписали угоду, постачають у британські супермаркети понад 80% продукції з пластиковою упаковкою.

Одне з зобов'язань, яке взяли на себе компанії, - зробити до 100% пластикової упаковки придатною до переробки або компостування до 2025 року.

Кампанію за підписання угоди очолила організація WRAP, яка виступає за зменшення відходів та ефективне використання ресурсів.

"Потрібна масштабна трансформація системи пластмас, і її можна досягти лише шляхом об'єднання всіх ланок у ланцюжку під спільним зобов'язанням діяти", - зазначив генеральний директор WRAP Маркус Говер.

Він зазначив, що Угода про пластик у Великій Британії буде унікальною, об'єднає бізнес, громадські організації та державні установи з метою скорочення забруднення пластиком.

"Ми ніколи не матимемо кращого часу для дій, і разом ми зможемо", - наголосив він.

Перелік зобов'язань компаній, які підписали угоду, включає:

- Усунення складної або непотрібної одноразової пластикової упаковки завдяки кращому дизайну

- Створення умов, за яких 100% пластикової упаковки можна буде використовувати багато разів або переробляти та компостувати

- Забезпечення умов, за яких 70% пластикової упаковки будуть переробляти або компостувати, а 30% всієї пластикової упаковки включатиме перероблений матеріал.

Нагадаємо, дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.

Забруднення Світового океану є однією з найгостріших проблем екології. Так, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
  • Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

 

Все по темі

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати