Московський патріархат заохочує писати скарги патріарху Варфоломію з проханням не підтримувати помісну церкву в Україні

Предстоятель УПЦ МП з народними депутами із проросійського "Опоблоку" Новинським, Вілкулом та Добкіним
фото: mnyug.com
Керівництво УПЦ Московського патріархату просить вірян направляти листи Вселенському патріарху Варфоломію з проханням не надавати томос про автокефалію Української православної церкви

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Укрінформ

До єпархій УПЦ МП надійшли десятки тисяч бланків листа Вселенському патріарху, які треба заповнити за наданим зразком. Вірянам пропонується звернутися до патріарха з проханням "не узаконювати розкол" і висловити протест проти створення Єдиної помісної на основі "розкольницьких угруповань УПЦ КП і УАПЦ".

Тільки на одну єпархію надійшло 20 тисяч бланків, які мають заповнити протягом вихідних.

Читайте також: У пошуках втраченої єдності. Навіщо потрібна українська помісна церква

Фактично, таким чином керівництво УПЦ МП хоче зірвати надання томосу,  наголошується у повідомленні.

Разом із запропонованою формою вірянам видають пам'ятку, в якій їх переконують, що надання томосу УПЦ КП і УАПЦ нібито є порушенням їхніх конституційних прав.

За даними джерел агенції, священики, підкоряючись начальству, такі форми почали заповнювати в Запорізькій єпархії, проте відмовилися заповнювати в Хмельницькій.

Читайте також: Пропаганда від бога. Як російська церква вирішувала долю України

  • 19 квітня президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді звернувся до народних депутатів з закликом підтримати проект постанови про звернення до вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томоса (указу) про автокефалію православної церкви в Україні.
  • 268 народних депутатів проголосували за це звернення. Проти проголосували 36 нардепів (33 - з "Опоблоку", 2 - з "Відродження", 1 позафракційний).
  • 22 квітня стало відомо, що Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.
  • При цьому кожна окрема церковна громада, як пояснив політолог Сергій Таран, може самостійно переходити з Московського до Київського патріархату.
  • За словами директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрія Юраша, серед керівників релігійних парафій та єпархій Московського патріархату в Україні є частина тих, хто погоджується увійти до єдиної помісної церкви, однак на них зараз чинитиметься неймовірний тиск з боку Росії.

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

3 грудня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати