live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Китайські компанії стежать за емоціями співробітників, щоб більше заробляти

Понад 10 заводів у Китаї почали використовувати сенсори мозкової активності зі штучним інтелектом, щоб стежити за емоційним станом співробітників під час роботи

Про це повідомляє South China Morning Post з посиланням на власні джерела.

Працівникам більше 10 заводів доводиться носити на виробництві каски чи інші головні убори з вбудованими сенсорами мозкових хвиль.

Технологія широко використовується у всьому світі, але Китай застосовує її в безпрецедентних масштабах на заводах, в громадському транспорті, державних і військових установах, щоб підвищити конкурентоспроможність своєї обробної промисловості і підтримувати соціальну стабільність.

null

Пристрої допомагають виявити втому, паніку, смуток і інші емоції співробітників. Деякі компанії також додали сенсори в VR-гарнітури, щоб стежити за тим, як персонал реагує на віртуальне середовище, створене після робочих сценаріїв.

Повідомляється, що найчастіше пристрої почали використовувати виробничі компанії, на яких працівники стикаються з високим ризиком, наприклад серед машиністів поїздів або електриків. Сенсори помічають, якщо такий працівник втомився або задрімав і дають сигнал тривоги керуючому персоналу.

Джин Цзя, ад'юнкт-професор з теорії мозку і когнітивної психології в бізнес-школі Університету Нінбо, сказала, що високо емоційний співробітник на ключовій посаді може вплинути на всю виробничу лінію, ставлячи під загрозу власну безпеку та безпеку інших.

"Коли система видає попередження, менеджер просить робочого взяти вихідний або перейти на менш стресову посаду. Деякі роботи вимагають високої концентрації. Немає місця для помилки", - додає науковець.

Таким чином пристрої економлять компаніям гроші на помилках і нещасних випадках. Крім того, повідомляється, що відстеження емоційного стану допомагає збільшити доходи.

null

Представник однієї з компаній заявив South China Morning Post, що доходи його фірми виросли на 315 мільйонів доларів з моменту, коли  таку систему впровадили в 2014 році.

Однак нові вимоги китайського бізнесу не до кінця влаштовують працівників. Наприклад, через невеликий стрес їх можуть попросити зробити перерву на кілька днів і навіть звільнити. При цьому незрозуміло, що робити, якщо система виявить проблему у людини, яка вважає себе цілком здоровою.

Цяо Чжіан, професор психології управління Пекінського педагогічного університету, сказав, що, хоча пристрої можуть зробити бізнес більш конкурентоспроможним, технології можуть також стати інструментом зловживань з боку компаній щодо недоторканності приватного життя.

Як зазначило видання, в Китаї немає закону, який забороняв би компаніям використовувати такий підхід в роботі. Роботодавці застосовують технологію для збільшення доходів, а китайські співробітники часто дуже слабкі, щоб сказати "ні".

"Витік даних користувачів в Facebook - це вже досить погано. Але спостереження за мозком може вивести проблеми недоторканності приватного життя на абсолютно новий рівень", - додає Цяо.

Читайте також: 6 професій майбутнього очима дизайнерів. Чого нам чекати

  • MIT Technology Review прогнозував, що у 2018 році зросте попит на 5 професій. Серед них спеціаліст з відновлюваної енергії, тренер алгоритмів, інженер-розробник штучного інтелекту, стрімер відеоігор та доглядальниця.
  • При песимістичному сценарії до 2030 року без роботи залишиться 800 млн осіб по всьому світу. Аналітики PwC вважають, що рано чи пізно з роботами доведеться конкурувати всім, але їх нашестя буде відбуватися хвилями.
  • Ринок праці змінюється в прискореному темпі, тож гнучкість і адаптивність - необхідні якості для Homo adaptus - нового класу співробітників, який з'явиться в 2018 році.

 

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати