Мабуть, помилились у перекладі, - ГПУ про публікацію New York Times щодо закриття справ проти Манафорта
У Генпрокуратурі здивовані публікацією The New York Times стосовно того, що в Україні заморозили розслідування справ, пов'язаних з екс-главою виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Полом Манафортом
Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник генерального прокурора Євген Єнін.
Він зауважив, що був відверто здивований публікацією американського видання щодо призупинення співпраці ГПУ з правоохоронними органами США, зокрема щодо Манафорта.
"Хочу сподіватись, що йдеться про банальну помилку в перекладі (lost in translation), оскільки про жодні проблеми в міжнародно-правовому співробітництві між ГПУ та нашими американськими партнерами не йдеться", - наголосив Єнін.
За його словами, найкращим свідченням цього є повернуті зі США в Україну понад $600 тисяч в рамках проваджень,згаданих у статті The New York Times.
"Жодних "заборон" виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі! P.S. Ну і наостанок, американські правоохоронці, ані ФБР, ані Мюллер, до ГПУ з жодними запитами про правову допомогу у зв’язку зі справою Манафорта не звертались. Тобто і "забороняти" не було що в принципі", - підсумував Єнін.
Нагадаємо, видання The New York Times напередодні написало, що в Україні заморозили розслідування чотирьох справ, пов'язаних з Манафортом.
Видання зазначає, що рішення припинити розслідування генпрокурор Юрій Луценко ухвалив тоді, коли адміністрація президента США Дональда Трампа завершувала плани з продажу протитанкових ракет Javelin Україні.
- Нагадаємо, у серпні 2017 року ФБР без попередження обшукало будинок Манафорта. Слідчих насамперед цікавили документи про його російських та українських клієнтів.
- Перед цим ФБР виявило 13 "підозрілих" транзакцій з рахунків офшорних компаній, пов'язаних з Манафортом, на суму близько $3 млн. Представники ФБР підозрюють його у відмиванні грошей екс-президента Віктора Януковича.
- 30 жовтня 2017 року Манафорту та його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, серед яких — відмивання грошей, ухилення від податків і шахрайстві, а також у тому, що не зареєструвався як іноземний агент попри те, що займався підтримкою прокремлівського уряду України в США.
- Манафорт 17 разів приїздив до України в 2014-2015 роках для роботи на виборах. Стверджують, що це саме він порадив "Партії регіонів" змінити назву на "Оппозиційний блок".
- Манафорт, за даними ЗМІ, ухвалював розробку таємної медіа-стратегії, націленої проти Юлії Тимошенко.
- Актуальне
- Важливе