live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Через фірми Курченка з ПАТ "Реал Банк" вивели 4,8 млрд грн, - ФГВФО


фото: capital.ua
Збанкрутілий "Реал Банк" став неплатоспроможним через надання кредитів із порушеннями правил позичальникам із групи компаній "СЄПЕК", яка належить олігарху-втікачу Сергію Курченку

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

За даними ФГВФО, компанії групи "СЄПЕК" отримали кредитів на 4,8 млрд грн.

"У результаті, балансова вартість активів, включених до ліквідаційної маси банку, склала 5177,4 млн грн, у той час, як оціночна вартість, визначена сертифікованими суб’єктами оціночної діяльності, становить лише 94,1 млн грн. Понад 97% усіх активів, включених до ліквідаційної маси ПАТ "Реал банк" - кредити, надані юридичним особам. "На папері" вартість цієї групи активів сягнула 5 037,2 млн грн. При цьому їх незалежна оцінка виявилась у понад 620 (!) разів меншою - 8,1 млн грн. Основна причина - укладення завідомо збиткових для банку кредитних договорів", - йдеться у повідомленні.

У забезпечення виконання зобов'язань за мільярдними кредитами було передано продукти нафтопереробки (дизельне паливо, бензин, скраплений газ тощо), які перебували у торговому обороті, що фактично від початку унеможливлювало перевірку їх наявності у силу відсутності індивідуальних ознак.

"Позичальники припинили виконувати свої зобов’язання перед банком понад чотири роки тому, на зв’язок з банком не виходять, на письмові запити не відповідають.  На сьогодні заборгованість за кредитними договорами складає 5 095,5 млн грн. Повернути хоча б частину цих коштів за рахунок звернення стягнення на предмет застави також неможливо. Вироком у справі № 753/399/17 було встановлено відсутність заставного майна на момент укладення кредитних договорів", - зазначають у ФГВФО.

При цьому виїзди за місцем зберігання заставного майна співробітниками банку до визнання фінустанови неплатоспроможною не здійснювалися, огляд застави не проводився, власник майна не встановлювався, звірка відповідності кількості не здійснювалась, а звіти про відрядження та використання коштів, виданих на відрядження для перевірки заставного майна, були підроблені.

Крім того, з банку вивели кошти ще й за схемою "продажу" автомобілів, які перебували на балансі фінустанови.

"Договір купівлі-продажу шести автомобілів було укладено 1 березня 2014 року. Мало того, що це був неробочий день, так напередодні - 28 лютого - НБУ своєю постановою уже відніс ПАТ "Реал банк" до категорії неплатоспроможних. За умовами договору, кошти за автомобілі у сумі 2,8 млн грн банк мав би отримати за 6 місяців із дня підписання договору", - пояснюють у ФГВФО.

Одразу після початку процедури виведення банку з ринку уповноважена особа Фонду віднесла цей договір до категорії нікчемних. ПАТ "Реал банк" звернувся до суду з вимогою застосувати наслідки нікчемності правочину та повернути "продані" автомобілі.

У травні 2015 року за результатами розгляду цивільної справи позовні вимоги було задоволено та вирішено витребувати зазначені автомобілі та повернути їх у власність ПАТ "Реал банк". На сьогодні вдалося розшукати та повернути у власність ПАТ "Реал банк" один із автомобілів, інші оголошені у розшук та накладено арешт на їх відчуження.

За фактами неправомірних дій посадовців ПАТ "Реал банк" Фонд подав до правоохоронних органів заяву про кримінальні правопорушення на суму 4,8 млрд грн. Слідство у кримінальній справі триває, посадовці ПАТ "Реал банк" оголошені в міжнародний розшук.

Загалом за час здійснення процедури виведення з ринку неплатоспроможного банку ПАТ "Реал банк" Фондом гарантування направлено 81 заяву до правоохоронних органів про вчинення кримінальних правопорушень на загальну суму збитків понад 7,22 млрд грн.

Станом на початок квітня 2018 року вкладникам ПАТ "Реал банк" в межах виплати гарантованих сум відшкодування виплачено 523,9 млн грн. Із них за 4 роки виведення банку з ринку повернути вдалося менше 52,2 млн грн. При цьому загальний акцептований реєстр кредиторів банку перевищує 2,35 млрд грн.

новини партнерів

14 грудня, 2018 п'ятниця

14 грудня, 2018 п'ятниця

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати