//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Микола Княжицький виступив з ініціативою підготувати спільний підручник культур країн Центральної та Східної Європи

Про це політик повідомив 4 травня в Івано-Франківську, де стартував ІІІ Міжнародний фестиваль мистецтв країн Карпатського регіону "Карпатський простір" ("CARPATHIAN SPACE")

Голова Комітету з питань культури і духовності Верховної ради України Микола Княжицький виступив з ініціативою підготувати спільний підручник культур країн Центральної та Східної Європи, який буде розповсюджуватися в усіх школах регіону, що протягом XX століття прожив найскладніші в історії часи.

"Цього року виповнюється 15 років підписанню Карпатської Конвенції, яка була підписана у Києві і була об'єднана з іншими країнами Карпат. Я переконаний, що народи, які були об'єднані в Радянській імперіі, дуже мало знають один одного. У цьому і полягала радянська влада: сварити одного з одним.

Я запропонував підготувати спільний підручник з історіі культури країн Східноі і Центральної Європи. Якщо ми це зробимо, всі діти будуть знати не лише українську літературу, а й музику і літературу Угорщини, Польщі, Грузіі, Румуніі. Так само і поляки, угорці будуть знати, що Украіна - це не окраїна імперії, а багатий і культурний регіон. І ми розумітимемо один одного набагато більше. Це спосіб уникнути конфліктів у майбутньому. Приємно, що Анатолій Матвієнко і його фонд, представники інших фондів підтримали це", - сказав Княжицький.

На думку голови Комітету з питань культури і духовності, спільний підручник країн Центральної та Східної Європи міг би готуватися митцями і дослідниками з усіх країн регіону.

Микола Княжицький також зазначив, що міністри освіти та посли країн підтримали цю ідею.

 

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати