Було б дивно, якби Путін не напав на Україну, - військовий експерт

Україна, яка увесь час слабнула протягом своєї Незалежності, виявилася зручною мішенню для Володимира Путіна, котрий за рахунок війни вирішив підняти свій політичний рейтинг

Про це розповів письменник та військовий екcперт Валентин Бадрак в ефірі щотижневої програми "Досьє" з Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV.

"Йдеться про увесь період української Незалежності. Лише один з президентів, Віктор Ющенко, мав намір та мав прихильність до місії (із захисту Батьківщини - ред.), але в силу свого психотипу та інших речей був не здатен на це. Решта ж президентів над своєю місією ніколи не замислювалася й ніколи не пов'язувала себе із місією українського президента, з місією українського лідера. Тому що відбувається підміна понять. Крісло президента має бути лише засобом для подальшої роботи, а у нас крісло президента стає ціллю. Потім ціллю є втриматися в цьому кріслі. На жаль, ми бачимо це й досі", - пояснив він.

Також Бадрак нагадав про те, як восени 2009 року попереджав про невідворотнє військове вторгнення з боку Росії у свої статті "Конкістадор у панцирі залізному", яку він написав спільно з колишнім секретарем РНБО ОВлодимиром Горбуліним.

"Ми розуміли, що Росія звершила цикл підготовки до війни. Гвинтівка заряджена, вона в руках...", - наголосив він.

Окрім того, про можливу буквальну війну з Кремлем йшлося в книгах Бадрака "Чистилище" та "Східна стратегія".

Однак, додав він, належно приготуватися до вірогідного конфлікту керівництву України тоді завадила боротьба за владу й повсюдне розповсюдження російської агентури, коли ФСБ "вербувало народних депутатів". Наприклад, один з них (прізвище Бадрак називати не став, однак за відкритими даними, то був Валерій Коновалюк) розповів російським ЗМІ про надання українським командуванням комплексів "Бук" для захисту повітряного простору Грузії у серпні 2008 року. До того, ж на українській території активно діяли розвідувальні центри росіян.

 

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати