live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Розробники створили систему, що дасть змогу безпілотним автівкам орієнтуватись без 3D-мап

Фахівці Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Toyota представили систему, яка дозволить безпілотним автомобілям пересуватися по віддалених та "непопулярних" дорогах без 3D-мап

Про це повідомляє MIT News.

Система MapLite покликана навчити автопілот орієнтуватися без використання 3D-мап. Вона отримує уявлення про місцезнаходження за допомогою GPS і використовує цю інформацію для пошуку кінцевого пункту маршруту через "локальні" точки.

Автомобіль за допомогою вбудованих датчиків будує маршрути між цими точками, а лідар допомагає не виходити за межі дороги, яка, як правило, більш плоска в порівнянні з навколишньою місцевістю. За дії на перехрестях або інших специфічних ділянках дороги відповідають універсальні параметричні моделі.

Під час тестування автомобіль Toyota Prius, оснащений MapLite, лідаром і датчиками, успішно проїхав по декількох заміських дорогах Девенсу (штат Массачусетс). Машина "бачила" дорогу попереду себе на відстані 30,5 метрів.

На сьогодні більшість безпілотних автомобілів проходять тестування тільки в міських умовах і покладаються на високодеталізовані 3D-мапи, на яких відзначені всі об'єкти на шляху.

Однак мільйони миль доріг не зареєстровані в картографічних системах - по цих дорогах їздять не так багато людей, тому у великих компаній немає стимулів до створення для них 3D-карт, констатують в інституті.

MapLite допоможе відкрити більше доріг для безпілотних автомобілів, але попереду ще багато роботи, визнають вчені. Поки система пристосована тільки до руху по рівних дорогах - їй ще належить навчитися працювати з гірськими дорогами, висота яких постійно змінюється під час їзди.

новини партнерів

16 липня, 2018 понеділок

15 липня, 2018 неділя

16 липня, 2018 понеділок

15 липня, 2018 неділя

14 липня, 2018 субота

13 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати