live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Жодного разу не вистрілив”: у Празі обмалювали фарбою пам'ятник радянському воїну


фото: Idnes
У Празі облили рожевою фарбою пам'ятник радянському маршалу Івану Конєву й зробили на ньому зневажливий надпис

Про це повідомляє Idnes.

На пам'ятнику фарбою зроблений напис чеською мовою “Той, хто жодного разу не вистрілив”. ("Ten, ktery nikdy nevystřelil")

Мерія вже дала дозвіл на відновлення пам'ятника.

У поліції повідомили, що наразі аналізують усі наявні записи відеоспостережень з найближчих вулиць.

Влада столиці Чехії підтвердила інформацію про встановлення у червні роз'яснювальних табличок чеською, англійською та російською мовою, де буде представлена біографія маршала з усіма “достоїнствами та недоліками”.

Восени минулого року проти цього протестували у Москві.

Три роки тому на постаменті статуї з'явився напис "Хайль Путін?", а в листопаді минулого року невідомі червоною фарбою написали на постаменті дати 1956, 1961, 1968 і 2017. Жителі Праги вже закликали раніше демонтувати статую.

  • У радянській історіографії маршал Конєв вважається керівником звільнення Праги в 1945 році. Сучасні історики вважають, що війська 1-го Українського фронту під командуванням Конєва увійшли в уже звільнену Прагу.
  • Чеські історики зазначають, що маршал Конєв зі своїми підрозділами приїхав з Дрездена у Прагу 9 травня 1945 року, коли в місті майже не залишилося загонів СС, а підрозділи вермахту покинули Прагу. Це було пов'язано з тим, що місто взяли під контроль учасники Празького повстання і війська Російської визвольної армії генерала Андрія Власова, повернувши зброю проти німців. За день до цього, 8 травня, була підписана капітуляція з командуванням Празького повстання.
  • Після присутності на декількох фронтах у роки Другої світової війни, Конєв був залучений до придушення угорського повстання в 1956 році, а також був присутній у Берліні на час будівництва Берлінської стіни в 1961 році. 1968 рік - це дата радянського вторгнення в Чехословаччину.

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати