//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄСПЛ передасть до Великої палати справи України проти Росії


фото: pero.org.ua
Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) передасть до Великої палати суду чотири справи "Україна проти Росії", які стосуються порушень прав людини в Криму та на непідконтрольній Києву частині Донбасу

Про це повідомили в прес-службі ЄСПЛ.

"Палата Європейського суду з прав людини, яка розглядає чотири міждержавні заяви, подані Україною проти Росії, вирішила відмовитися від юрисдикції над ними на користь Великої палати", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, палата ЄСПЛ може відмовитися від своєї юрисдикції на користь Великої Палати за певних обставин. Зокрема, якщо справа, яка перебуває на розгляді палати ЄСПЛ, зачіпає питання, що стосується тлумачення Європейської конвенції з прав людини або протоколів до неї, як у випадку з Україною.

У Великій палаті 17 суддів, тоді як у стандартних справах виносять рішення 7 суддів ЄСПЛ. Велика палата уповноважена розглядати лише ті справи, які їй передали.

Наразі в ЄСПЛ подано 5 позовів проти Росії. Дві справи стосуються анексії Криму і порушення прав людини на півострові, ще дві - порушень на Донбасі. Ще один позов стосується вивезення до Росії групи дітей з Донбасу.

  • Раніше невідомі жертви російської агресії в Україні подали до Європейського суду з прав людини понад 60 скарг одночасно проти України, Росії та Великої Британії.
  • ЄСПЛ розглядає близько 3800 скарг проти України, половину з яких подано у зв'язку з російською агресією в Україні.
  • Також повідомлялося, що до кінця червня Україна подасть до ЄСПЛ ще один позов проти Росії.

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати