live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Коли можна обійтися без МРТ. Факти від МОЗ і нейрохірурга


фото: pr.ua
Коли потрібна магнітно-резонансна томографія і коли її краще уникати, розповіла очільниця МОЗ Уляна Супрун разом із нейрохірургом Вадимом Іляшенком

Про це вона написала на Facebook-сторінці.

Метод МРТ призначають для обстеження суглобів, опорно-рухового апарату, головного і спинного мозку, судинних захворюваннях, а також захворюваннях черевної порожнини. Це дозволяє отримувати знімки, що детально показують потрібні ділянки тіла в різних площинах.

МРТ також призначають, якщо у пацієнта є ознаки проблем із хребтом.

Лікар насамперед має розуміти історію розвитку хвороби, а також визначити так звані "червоні прапорці" - симптоми наявності серйозної проблеми хребта.

Основні симптоми - це порушення чутливості кінцівок, слабкість в м’язах, порушення функції органів тазу, поява болю вночі, підвищення температури та невмотивована втрата ваги, онкологічні хвороби в анамнезі та ін.

"В інших випадках - це 98-99% людей, що звертаються до лікаря з проблемою болю у спині, МРТ не призначається. За міжнародними протоколами лікування починається з простих рекомендацій - це збереження фізичної активності, за необхідності нестероїдні протизапальні препарати, спеціальні вправи, які можна комбінувати з масажем чи мануальною терапією", - пише лікарка.

Через 2-4 тижні обов’язково призначають повторний огляд. Направлення на МРТ пацієнт отримує, якщо лікар виявив «червоні прапорці", або біль не стихає впродовж 4-6 тижнів.

При цьому лікар повинен пояснити пацієнту, чого він очікує від МРТ дослідження, і як його результати вплинуть на лікування.

Дуже важливо робити такі обстеження у визначеного спеціаліста, а не власними силами.

"Якщо ви вже зробили такий знімок, у вас не було болю у спині, але ви раптово дізналися про дегенеративні зміни в хребті, панікувати не варто. Це цілком природний процес. У більшості випадків вони не викликають болю в спині та є нормальним явищем", - додає Супрун.

Для того щоби почати їх лікувати, також мають бути виявлені клінічні прояви, в яких, окрім скарг пацієнта, також є неврологічні та ортопедичні симптоми певних хвороб.

новини партнерів

21 травня, 2018 понеділок

20 травня, 2018 неділя

21 травня, 2018 понеділок

20 травня, 2018 неділя

19 травня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати