Антитютюновий активіст задекларував майже 3,5 млн гривень доходу

У декларації активіста також 4 квартири, земельна ділянка, машина і валютні рахунки в США та Швейцарії

Голова громадської організації "Центр громадського представництва "Життя" Андрій Скіпальський задекларував за минулий рік майже 3,5 млн. гривень доходу своєї сім'ї. У тому числі 2 млн. 334 тис. гривень власного доходу і 1 млн. 120 тис. гривень доходу дружини.

На даний момент, це один з небагатьох випадків, коли громадські активісти стають мільйонерами.

Так, наприклад, один з найбільш високооплачуваних українських антикорупціонерів Віталій Шабунін за минулий рік задекларував лише 954 тис. грн. власного доходу - тобто в рази менше, ніж Андрій Скіпальський. Дохід виконавчого директораTransparencyInternational Ярослава Юрчишина також істотно менше.

Власність сім'ї Скіпальського також вражає: 4 квартири (від 54 до 95 кв.м) в Києві, Львові та Київській області, земельна ділянку (540 кв.м.), машина.

Крім того, у Андрія Скіпальського є рахунки в Швейцарії - банк UBS (50 432 швейцарських франка), в США - банк UNFCU (8 542 долара) і в Україні (244 372 грн.).

Андрій Скіпальський очолює громадську організацію "Життя", яка є основним одержувачем грантів для впровадження антитютюнової політики в Україні.

Також Скіпальський оформлений як консультант Всесвітньої організації охорони здоров'я, помічник народного депутата, а також є депутатом селищної ради смт. Коцюбинське (Київська область). У той же час, частина з цих посад офіційно неоплачувані.

Тільки зарплати Андрій Скіпальський задекларував в цілому на 2,16 млн. грн. Тобто в середньому за місяць - 180 000 грн.

Це в 21,5 раз більше, ніж середня зарплата по Україні (за даними Держстату, в березні2018 року вона становила 8 382 грн.),і в 10,5 разів більше, ніж середня зарплата народного депутата (17 тис. Грн.).

Цікаво, що в 2016 році доходи сім'ї Скіпальських були трохи скромніші - 1,92 млн. грн. У тому числі зарплата за основним місцем роботиСкіпальського становила 945 тис. грн.

Але навіть ця "скромна" сума перевищувала всі програмні витрати громадської організації "Життя" (заходи, аналітика, робота з медіа і т.п.) - 876 тис. грн. в 2016р. Загальна сума зарплат всіх інших експертів організації (458 тис. грн.) і адміністративні витрати (420 тис. грн.) також були істотно нижчими від зарплати глави організації.

За 2017 рік громадська організація "Життя" звітів про свою діяльність не публікувала.

Раніше деякі ЗМІ звинувачували антитютюнових активістів в "обслуговуванні інтересів тютюнових транснаціональних корпорацій".