live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Безпілотна автівка позмагалася з професійним гонщиком. Хто переміг

Організатори безпілотних автогонок Roborace провели змагання, в якому взяли участь безпілотний болід і автомобіль під керуванням професійного гонщика

Про це повідомляє Electrek.

Roborace - клас автогонок в рамках гонок електромобілів Formula E, в якому беруть участь тільки безпілотні авто. Всі команди, які беруть участь в змаганні, отримують по два однакових безпілотних автомобіля.

 Вони оснащені шістьма звичайними камерами, п'ятьма лідарами, двома радарами, 18 ультразвуковими датчиками відстані і двома оптичними датчиками швидкості, а дані з цих датчиків обробляються спеціальним комп'ютером NVIDIA потужністю 8 терафлопсів.

Оскільки апаратне забезпечення у кожної команди буде однаковим, по суті змагання будуть проходити між алгоритмами, розробленими учасниками.

У 2017 році, на виставці MWC (Mobile World Congress) в Барселоні організатори Roborace представили фінальну версію повністю електричного безпілотного боліда Robocar.

Ще раніше був розроблений DevBot - прототип гоночного електромобіля, схожий з Robocar , який має той самий блок живлення, двигун, електроніку, але отримав інший корпус з кабіною для пілота.

Цього разу організатори гонок вирішили порівняти в гонці два боліда - безпілотний і керований професійним гонщиком Райаном Таерком (Ryan Tuerck), який виступав на змаганнях по дрифту Formula D.

DevBot, керований пілотом, сильно випередив безпілотного суперника: перший впорався за 1 хвилину 51,8 секунди, а другий - за 2 хвилини 18,4 секунди.

Раніше організатори Roborace вже проводили змагання за участю безпілотника і боліда під управлінням людини. Тоді в гонці взяла участь репортер Формули E Ніки Шилдс, і вона також зуміла випередити на треку автономний автомобіль.

 

новини партнерів

18 листопада, 2018 неділя

17 листопада, 2018 субота

18 листопада, 2018 неділя

17 листопада, 2018 субота

16 листопада, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати