Рівень безробіття у Донецькій та Луганській областях зріс до 15%. Дослідження

У Луганській і Донецькій областях рівень зайнятості знизився на 5-10%, а рівень безробіття зріс на 5-7% з 2013-го по 2017 рік

Відповідне дослідження "Чотири роки у війні. Криза робочої сили на Донбасі" оприлюднила громадська організація "Фундація.101" та "Український інститут майбутнього".

"Тенденції, які спостерігаються в Україні останніми роками, свідчать про кризу робочої сили в усіх регіонах. Але на Донбасі, зокрема у прифронтових населених пунктах, ця криза ускладнена бойовими діями, відтоком кадрів, який спостерігається через війну, а з іншого боку - значною кількістю внутрішньо переміщених осіб", - заявила експертка Галина Янченко під час презентації звіту, передає "Інтерфакс-Україна".

Згідно з дослідженням, головними проблемами є: низький рівень підприємництва та новоствореного бізнесу; низький рівень відповідності кандидатів вимогам вакансій, відтік мотивованих кадрів із регіону, зокрема за кордон; неефективність Центрів зайнятості.

"Якщо говорити про рівень зайнятості, то можна побачити, що у 2013 році в Донецькій і Луганській областях (був - ІФ) 60%, то у 2017 році зменшення було до 55% у Луганській області та 50% - у Донецькій", - зазначив експерт аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Ярослав Пилипчук.

Він додав, що рівень безробіття з 2013 року зріс із 8-10% до в середньому 15% у 2017 році.

Тимчасом як у 2013–2015 роках зростання показника валового регіонального продукту в гривні по всій Україні становило 38,6%, в Донецькій області падіння склало 29%, а в Луганській - 56%.