live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд Латвії обіцяє суворо карати за радикальні проросійські заяви

Дії проросійських активістів у Латвії, які можна трактувати як радикальні, правоохоронним органам варто припиняти вже в самому початку

Про це заявив прем'єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс, передає LNT.

"За антидержавні дії країна буде карати по всій суворості закону", - заявив він, додавши, що такі дії "покажуть державну позицію Латвії".

Кучінскіс зазначив, що ставлення правоохоронців до активістів "не є і не буде" обмеженням свободи слова в країні.

Прем'єр також розповів про причини затримання проросійських активістів Олександра Гапоненка та Володимира Ліндермана. За його словами, поліція безпеки отримала інформацію про "вкрай антидержавну діяльність", пов'язану з акціями протестів проти реформи шкіл нацменшин.

8 травня поліція затримала Ліндермана в рамках розпочатого 18 квітня кримінального процесу за ознаками злочинів, за які передбачена кримінальна відповідальність за розділом 10 Кримінального закону "Злочини проти держави", а також інших кримінальних злочинів. 

Ліндермана затримали у зв'язку з промовою, яку він виголосив 31 березня на організованому Російським союзом Латвії та Штабом захисту російських шкіл. У своїй промові Ліндерман виступив проти ліквідації освіти російською мовою. Ризький суд вирішив арештувати Ліндермана.

20 квітня у рамках розпочатого 4 квітня кримінального процесу про дії, спрямовані проти державного суверенітету, територіальної цілісності Латвії, державної влади або державного ладу, було затримано керівника незареєстрованої організації "Конгрес негромадян" Олександра Гапоненка.

новини партнерів

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

7 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати