live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені виявили водяні гейзери на супутнику Юпітера - Європі. Що це означає

Вчені на чолі з астрономом Сіаньже Цзя стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими - Європі

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у виданні Nature Astronomy.

Передбачається, що океан на Європі знаходиться під 25-кілометровим шаром льоду, а його глибина становить сотні кілометрів. Одним із доказів наявності підземного океану на Європі є гейзери, які викидають водяну пару на відстань до 200 кілометрів у висоту.

Вони були зафіксовані телескопом "Хаббл" в період з 2012 по 2016 роки, однак апарат знаходився на максимальному віддалені від супутника, тому вченим були необхідні інші докази існування гейзерів.

Група вчених проаналізувала дані, зібрані магнітометром і інструментом PWS (Plasma Wave Spectrometer) на апараті "Галілео" під час польотів над Європою в 1997 і 2000 роках. 

"Галілео" пролітав над Європою всього на відстані 200 кілометрів, що є рекордно малим навіть на сьогоднішній день.

Місцезнаходження гейзера, зафіксованого космічними апаратами

"Галілео" зафіксував різку зміну напруженості магнітного поля за 16 секунд, а також скачки в електричному полі і електронної щільності плазми.

В результаті вчені побудували тривимірну магнітогідродинамічну модель, яка в точності описує вплив викиду на властивості плазми. 

З'ясувалося, що вона підтверджує наявність гейзерів на Європі, проте одна з моделей показала, що на магнітне поле подібні гейзери впливати не можуть, тому астрономи мають намір продовжувати вивчення супутника з малих відстаней. Цим займеться нове покоління супутників, які полетять до Юпітера на початку 2020-х років.

Океан на Європі не замерзає через розігріті недра супутника. Згідно із заявою вчених, вони припускають наявність геотермальної активності під океаном, що може стати причиною виникнення життя на планеті.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Міжнародна група астрономів виявила злиття з 14 галактик, що зіштовхуються, і врешті можуть утворити найпотужніший об'єкт у відомому Всесвіті.
  • Європейське космічне агентство випустило найбільшу зоряну карту за всю історію астрономії.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
  • Американське аерокосмічне агентство (NASA) оприлюднило відео, у якому зібрало найбільш популярні знімки минулого року.

новини партнерів

‡агрузка...

18 жовтня, 2019 п'ятниця

17 жовтня, 2019 четвер

18 жовтня, 2019 п'ятниця

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати