У США з'ясували, хто винен у витоку секретних даних з ЦРУ

Правоохоронні органи США встановили особистість підозрюваного у сприянні витоку масиву секретних даних про шпигунську діяльність ЦРУ за кордоном, у тому числі програмного забезпечення для хакерських зламів

Про це повідомляє The Washington Post.

"Уряд США визначив підозрюваного у минулорічному витоку інформації про значну частину хакерського арсеналу ЦРУ, який використовувався агентством для проведення шпигунських операцій за кордоном", - зазначається в публікації.

Йдеться про Джошуа Адама Шульте, який працював у групі ЦРУ з розробки комп'ютерного коду для розвідки іноземних противників. Зокрема, він підозрюється в передачі секретної інформації сайту "WikiLeaks". Зараз він перебуває у в'язниці Манхеттена по справах, не пов'язаних з викраденням інформації.

Поява файлів ЦРУ у відкритому доступі стала одним із найбільших витоків в історії американського розвідувального агентства, що розкриває методи його роботи. На думку представників ЦРУ та колишніх розвідників, ці дані можуть бути використані проти Сполучених Штатів. Деякі з фахівців навіть порівнювали це з крадіжкою файлів АНБ Едвардом Сноуденом, який розкрив секрети спостереження спецслужб за комп'ютерами і телефонами.

Як повідомляється, федеральні правоохоронні органи провели обшук у квартирі Шульте в Нью-Йорку, вилучивши персональне комп'ютерне обладнання, блокноти й рукописні нотатки. Однак цих доказів поки недостатньо для того, щоб висунути чоловіку офіційні звинувачення в незаконній передачі інформації сайту WikiLeaks, де з'явилися дані ЦРУ.