Вчені зафіксували рекордно високу хвилю у Південному океані
Рекордно гігантська хвиля утворилася в Південному океані, в 700 кілометрах на південь від Нової Зеландії
Про це повідомляється на сайті новозеландської океанологічної організації MetOcean Solutions.
У минулому році фахівцям не вдавалося помітити хвилю вище 19,4 м, а в 2012 році встановлені в акваторії Австралії датчики зафіксували підйом води на 22,03 м.
Вчені відзначають, що фактично хвилі могли бути ще вищими. Справа в тому, що апаратура, встановлена на буйку, що працює на сонячній енергії, який вимірює хвилі лише протягом 20 хвилин за 3-годинний період. Підйом води на ще більші висоти міг відбуватися, коли буй не вів запис.
Перевіряючи це припущення, вчені змоделювали висоту хвилі, напрям течій і вітру, і розрахунки показали, що максимальна висота цієї хвилі, найімовірніше, перевищувала 25 метрів. Причиною такого потужного шторму став сильний перепад тисків в атмосфері над Південним океаном.
Швидкість вітру, що досягала 120 км / год, збіглася зі швидкістю поверхневих течій, що призвело до утворення зони високих хвиль. Їх середня висота становила 14,9 метра.
Незважаючи на те, що Південний океан займає 22% світового океану, він вивчений ще недостатньо добре. Тим часом саме тут сильні штормові вітри створюють величезні хвилі, які потім поширюються по всьому світу.
Хвилі з аномально великою амплітудою становлять значну небезпеку для судноплавства, але передбачати їх складно: шторми в Південному океані відбуваються часто і в будь-яку пору року, що відрізняє їх від штормів Північної півкулі, характерних тільки для зими.
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Забруднення Світового океану є однією з найгостріших проблем екології. Так, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.
- Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
- Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
- Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
- Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
- Актуальне
- Важливе