11 єврокомпаній зацікавились газовим маршрутом Румунія-Україна
11 провідних європейських та українських газових трейдерів висловили зацікавленість у транспортуванні природного газу по напрямку Румунія—Україна
Про це повідомили в прес-службі "Укртрансгаз".
"11 провідних європейських та українських газових трейдерів висловили зацікавленість у транспортуванні природного газу по напрямку Румунія—Україна на загальну потужність до 10 млрд куб. м. на рік, що вдвічі перевищує запропоновані потужності", — йдеться у повідомленні.
Після закінчення транзитного контракту з “Газпромом” у 2020 році "Укртрансгаз" має намір
перейти на прямі взаємовідносини з суміжними операторами ГТС згідно з європейськими правилами на всіх міжнародних точках входу/виходу.
У компанії зауважили, що Трансбалканський трубопровід є перспективним альтернативним джерелом надходження природного газу в Україну, особливо, якщо врахувати введення в експлуатацію газопроводу TANAP, наявність LNG терміналів у Греції та Туреччині та перспективи зростання видобутку природного газу на шельфі Чорного моря у Румунії.
У зв’язку з цим "Укртрансгаз" у період з 30 березня по 30 квітня 2018 року провів процедуру оцінки незобов’язуючого попиту учасників ринку природного газу України та суміжних країн на гарантовані потужності по трубопроводу "Транзит-1" у напрямку транспортування Румунія—Україна. Для розгляду пропонувалась потужність 5 млрд куб. м. на рік.
Проте, за даними компанії, у 2023 році ринковий попит перевищив максимальну річну потужність у 2 рази, а в період з 2020 по 2030 рік — у 1,6 раз.
"Такий рівень зацікавленості провідних гравців ринку природного газу України та ЄС є потужним сигналом для регіональних операторів ГТС про необхідність реалізації проекту із забезпечення можливості двостороннього транспортування природного газу по Трансбалканському трубопроводу", — додали у компанії.
Оператор ГТС також уточнив, що враховуючи агресивні плани "Газпрому" з реалізації "Турецького потоку", що призведе до значного зменшення обсягів транспортування газу Трансбалканським газопроводом, Європейська Комісія та оператори ГТС Греції, Болгарії, Румунії, Молдови та України створили робочу групу з метою спільної реалізації можливості для двостороннього транспортування газу через Трансбалканський газопровід від Греції до України — коридор "Південь—Північ".
"Реалізація цього проекту значно покращить рівень інтеграції газових ринків регіону Південної Європи та гарантування безпеки газопостачання у країнах Балканського регіону. Слід зазначити, що цей проект практично не вимагає додаткових інвестицій від операторів ГТС, тому що планується використовувати вже існуючу інфраструктуру Трансбалканського газопроводу", — наголосили в "Укртрансгазі".
Надалі компанія планує розробити проект необхідних технічних заходів та провести зобов’язуючу процедуру попереднього розподілу потужностей Open Season. Нові потужності для імпорту газу в Україну за цим напрямком повинні бути доступні учасникам ринку з початку 2020 року.
- Актуальне
- Важливе