//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

І від раку, і для сексу: Вчені виявили, що віагра вбиває метастази

Комбінація віагри і однієї з вакцин проти грипу виявилася ефективним засобом в боротьбі з метастазами

Результати дослідження опубліковані в журналі OncoImmunology

"Два відносно дешеві препарати, що вже пройшли клінічні дослідження, можуть вирішити одну з головних проблем в боротьбі з раком. Якщо наші висновки знайдуть підтвердження в клінічних дослідженнях, комбінація віагри і вакцини може стати першим засобом для вирішення проблем з імунітетом, що виникають після видалення пухлин", - розповідає Ребекка Ауер з Університету Оттави (Канада).

Віагра, як показують нещодавні експерименти, - перспективний кандидат на роль ліків не лише від еректильної дисфункції, а й інших хвороб.  Два роки тому медики виявили, що силденафіл, активний компонент препарату, має протимікробні і протиракові властивості.

Так, після видалення ракових пухлин імунна система пригнічується, і, як наслідок, це сприяє поширенню метастазів. Вчені припустили, що інгібітори PDE-5, до яких належить і силденафіл, можуть позитивно на неї впливати.

Ауер і її команда перевірили цю ідею, спостерігаючи за тим, як комбінації віагри і різних ліків, які вже застосовуються в медичній практиці, впливають на організм мишей зі злоякісними пухлинами, пересадженими з легень людини.

Коли у гризунів з'явилися метастази, вчені видалили частину пухлин і ввели великі дози віагри в поєднанні з однією з популярних вакцин від грипу.

Як показали досліди, в середньому в тілі миші до початку операції було близько 40 метастазів, а після видалення пухлини, якщо медики нічого не робили, їх число зростало до 120-150. Тварина швидко гинула, і шанси на її виживання були близькі до нуля.

Якщо ж медики вводили мишам віагру і її аналоги або ж їх комбінацію з вакциною від грипу, то кількість метастазів зменшувалася до 24 в першому випадку і до 11 - у другому.

Виявилося, що така комбінація стимулювала роботу "клітин-кілерів" імунної системи, що відповідають за боротьбу з раком, і нейтралізувала інші тільця, відповідальні за придушення імунітету.

Зараз, як зазначає Ауер, її команда організовує перші клінічні випробування, в яких братимуть участь 24 добровольці з госпіталю Оттави, що готуються до видалення пухлин в черевній порожнині. Якщо експеримент закінчиться успішно, віагра може швидко зайняти місце одного з найдієвіших засобів для боротьби з метастазами.

Читайте також: Ковбаса викликає рак. Переконливі причини відмовитись від улюбленої їжі

  • Дослідники з Медичної школи Стенфорда нещодавно виявили, що активація T-лімфоцитів в злоякісних пухлинах знищує ракові клітини і дозволяє боротися навіть з віддаленими метастазами. Суть методу полягає в одночасній ін'єкції двох імуностимулюючих агентів безпосередньо в пухлину.
  • Також існують докази, що їжа на вашій тарілці може впливати на розростання раку або появу метастазів (поширення раку на інші частини тіла), вважають британські вчені з Кембриджу.
  • Група випускників Університету МакМастер в Канаді розробила прототип недорогого детектора раку шкіри, який діагностує захворювання за різницею температур.

новини партнерів

‡агрузка...

25 червня, 2019 вівторок

24 червня, 2019 понеділок

25 червня, 2019 вівторок

24 червня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати