live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З'явився доказ наявності дев'ятої планети в Сонячній системі. І мова не про Плутон

Астрономи знайшли на околиці сонячної системи об'єкт, чиє існування може вказувати на наявність ще однієї масивної планети в Сонячній системі

Про це пише Popular Mechanics.

Вчені вже багато років полюють за найбільш віддаленою планетою в Сонячній системі, яка ніби то складається з темного матеріалу, від якого не відбивається сонячне світло.

Прямого доказу її існування і досі не знайдено, проте чергова непряма знахідка свідчить про наявність якогось великого об'єкта на околиці системи.

Знайдений ще у 2014 році  за допомогою Dark Energy Survey об'єкт 2015 BP519 відноситься до транснептунових об'єктів - його відстань до Сонця змінюється в розмірі від 35 до 862 земних орбіт, а кут нахилу орбіти становить 54 градуси.

Розмір у 400-700 км робить тіло кандидатом в карликові планети, а один оберт навколо Сонця BP519 здійснює аж за 8912 років і 1 місяць.

Видання зазначає, що всі об'єкти, що знаходяться від Сонця далі, ніж Плутон, обертаються навколо зірки під дивною траєкторією, що вказує на існування ще одного дуже великого об'єкта, який перетягує орбіту в свою сторону.

Вчені роками моделювали орбіту BP519  з таким дивним нахилом і в підсумку дійшли висновку, що на неї щось дуже сильно впливає.

Невідомо, коли астрономи знайдуть цю планету, оскільки вона має розташовуватись в кілька разів далі, ніж Плутон, а отже об'єкт не можуть нормально розгледіти земні телескопи. Більш того, поки вчені поки не розуміють, куди точно потрібно дивитися.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

 

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати