//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Апеляційний суд відновив розгляд справи проти торгової мережі депутата Київоблради по фінансуванню тероризму


фото: apcourtkiev
Апеляційний суд м.Києва прийшов до висновку про необхідність Печерському суду переглянути рішення СБУ про закриття справи проти помічниць власника торгової мережі "Обжора" депутата Київської облради В'ячеслава Соболєва щодо фінансування терористичної організації "ДНР"

На минулому тижні в Єдиному реєстрі судових рішень було оприлюднено постанову суду щодо Олени Муртазіної і Євгенії Бурун, які є найближчими помічниками депутата Київської облради В'ячеслава Соболєва та причетні до діяльності його донецької мережі супермаркетів "Обжора", пише видання "Коментарі". Рішення в справі №757 / 4313/18-к Апеляційний суд м.Києва виніс ще в середині квітня 2018 року, однак оприлюднено в реєстрі воно було лише 10 травня.

Суд звернув увагу на спроби сфальсифікувати матеріали і втричі зменшити можливий термін покарання для однієї з фігуранток справи.

Раніше СБУ з'ясувала, що з 2014 по травень 2016 року торгова мережа "Обжора" (ТОВ "Леотекс Груп") під керівництвом Євгенії Бурун та за допомогою Олени Муртазіної (двох ключових помічниць В'ячеслава Соболєва) заплатила в "Республіканський банк ДНР" 7 млн ​​російських рублів і 266 тис. грн. "податків", тим самим здійснивши фінансування терористичної організації. Однак СБУ намагалася закрити справу на підставі показань самого Соболєва, пише видання.

У березні 2017 року ТОВ "ФК Капітал Джірінг" було визнано потерпілою особою в цьому провадженні. І після закриття справи - оскаржило рішення слідчого СБУ в Печерському райсуді. Однак суд відмовив у задоволенні скарги. Компанія звернулася до Апеляційного суду, який виніс рішення в кінці квітня 2018 року.

Видання нагадує, що в грудні 2016 року в Києві була затримана помічниця Соболєв Олена Муртазіна, яка своїми показами підтвердила всі здобуті до цього слідчими СБУ докази. "При цьому в показах на допитах протягом півроку - до середини 2017 року - Муртазіна вказувала організатором схеми саме В'ячеслава Соболєва. А потім раптом різко змінила свідчення, і називала цю інформацію помилковою, перевівши "стрілки" на Бурун", - наголошується в матеріалі.

Інша помічниця Соболєв Євгенія Бурун перебувала в той момент на непідконтрольній українському уряду території і була фактично недосяжною для українських правоохоронних органів. Втім, це не завадило Бурун виїхати в Дніпро і дати там свідчення, в яких вона повністю спростувала «зміу думки» Муртазіної.

Апеляційний суд збентежила різка зміна показань Муртазіної. А в ході розгляду апеляційної скарги ТОВ "ФК "Капітал Джірінг" з'ясувалися і додаткові подробиці ситуації навколо звинувачень Євгенії Бурун. Виявилося, що і їй хотіли пом'якшити покарання. Якщо до Єдиного реєстру досудових розслідувань справу було внесено за ст.258-5 (фінансування тероризму), то в суд було направлено за ст.258-2 (публічні заклики до терористичних актів через ЗМІ), тобто перекваліфікована. Різниця в максимальні терміни за цими статтями - втричі: замість 12 років Бурун тепер загрожує тільки 4 роки.

Апеляційний суд звернув увагу на цю обставину, вважаючи її досить дивним і зобов'язав прокуратуру повернутися до розслідування, пише ЗМІ.

Згідно з рішенням суду, в попередніх інстанціях при розгляді скарги не були враховані факти про пряму причетність В'ячеслава Соболєва до діяльності ТМ "Обжора" виявлені в ході досудового розслідування. Наприклад, матеріали з електронних скриньок осіб, пов'язаних з ТМ "Обжора", свідчать про узгодження саме з Соболєвим В.А. всіх фінансових питань і витрат, пов'язаних з банкрутством ТОВ "Схід", оволодінням і діяльністю ТЦ "Обжора" в м.Маріуполь, піаром (робота юристів, сплата судових зборів, придбання офшорів і т.д.).

Також в суді був представлений узагальнений матеріал Державної служби фінансового моніторингу України №0005 / 2017 / ДСК від 20.01.2017 p., зі змісту якої випливає, що Соболєв В.А. уповноважував діяти від свого імені в ПАТ "Ощадбанк" саме Муртазіну, а також є підстави вважати операції, пов'язані із зарахуванням готівки на рахунку Соболєва та Муртазіної, спрямованими на легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (приховування або маскування джерела походження зазначених коштів ).

Також з'ясувалося, що компанії депутата Київської облради В'ячеслава Соболєва, які фігурують у справі про фінансування терористичної організації ДНР, також брали участь в рейдерських захопленнях на території України.

У матеріалах суду згадувалися знайдені в ході обшуку підроблені рішення Кіровського районного суду м.Донецька, на підставі яких у вересні 2016 право власності на ТЦ "Обжора" в Маріуполі було незаконно зареєстровано за Гудж Олександром Вікторовичем, Селезньовою Наталією Вікторівною і Бєловим Сергієм Юрійовичем, внаслідок чого ТОВ "Фадж" було шахрайським способом позбавлене ​​права власності на належний йому об'єкт нерухомості, резюмують "Коментарі".

новини партнерів

‡агрузка...

25 травня, 2019 субота

25 травня, 2019 субота

24 травня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати